Gerų pavyzdžių yra, tereikia jais sekti

Apie mokytojų kelionės išlaidų į darbą ir atgal kompensavimą Šilalės rajono savivaldybės taryboje kalbame ne vienerius metus. Tačiau kol kas be rezultatų, nors teikiame ir pavyzdžių, jog tokia tvarka jau yra taikoma. Raseinių rajonas – vienas tų, kuris iš dalies dengia kuro išlaidas pedagogams.

Tuo, kaip sekasi įgyvendinti šį dalinio finansavimo modelį ir kaip šią skatinamąją priemonę vertina pati švietimo bendruomenė, praėjusią savaitę domėjomės, apsilankiusios Raseinių rajono savivaldybėje. Gerąja patirtimi su mumis pasidalijo Raseinių rajono meras Andrius Bautronis, savivaldybės Švietimo ir sporto skyriaus atstovės.

Raseinių savivaldybės taryba turi pasirinkusi modelį, remiantis kuriuo, kelionės išlaidas finansuoja tiems mokytojams, kurių gyvenamoji vieta nuo darbo yra nutolusi 10 ir daugiau kilometrų. Iš viso tokių važiuojančių pedagogų rajono ugdymo įstaigose yra 135, o tai sudaro trečdalį visų Raseinių rajono mokytojų. Ir dar, kas ypatingai svarbu, – ši kelionės kompensavimo priemonė padėjo į Raseinius pritraukti dirbti pedagogų iš Kauno, Šiaulių, Kėdainių, Kelmės ir kitų rajonų.

Svarbu paminėti, jog gana lanksti yra atsiskaitymo už patirtas išlaidas tvarka, kuri patogi tiek mokytojams, tiek įstaigų finansininkams. Mėnesio pabaigoje mokytojas turi tik užpildyti specialią formą apie darbo dienas ir nuvažiuotą atstumą. Nereikia kaupti ir pristatyti jokių transporto priemonės dokumentų, čekių už kurą ir pan. Už vieną nuvažiuotą kilometrą skiriama 0,08 euro. Iš viso mokslo metams šiai priemonei Raseinių savivaldybės biudžete yra numatyta apie 70 tūkst. Eur.

Žinoma, galima diskutuoti ir apie tai, iš kur lėšų šiems švietimo bendruomenės poreikiams ima tos savivaldybės, kurios tokią tvarką jau yra patvirtinusios. Jų biudžetai nėra didesni už Šilalės, tai gal jie sugeba geriau tvarkytis?

Bet kokiu atveju, labai svarbu šito sprendimo neatidėlioti, nes privalome atsakingai svarstyti ir galvoti, kaip į rajoną pritraukti jau dabar trūkstamų kai kurių dalykų mokytojų. Ir bene svarbiausia yra turėti viziją – trumparegiškumas į priekį neveda. O norint konkuruoti su kitais rajonais ir siekiant pritraukti atvykstančių mokytojų, būtina ieškoti išeičių.

Mūsų TS-LKD frakcija Šilalės rajono savivaldybės taryboje jau praėjusiais metais siūlė rajono biudžete nusimatyti lėšų mokytojų kelionės išlaidų kompensavimui. Deja, nebuvome išgirsti. Tačiau nenuleidžiamų rankų ir vėl pateikėme pasiūlymą šį klausimą įtraukti į savivaldybės tarybos veiklos planą. Viliamės, jog šiemet šis sprendimas sulauks kolegų palaikymo.

Rima NORVILIENĖ ir Erika GARGASĖ Šilalės rajono savivaldybės tarybos narės, Švietimo, kultūros, sporto ir teisėtvarkos komiteto narės

44 KOMENTARAI

PALIKTI KOMENTARĄ

Parašykite savo komentarą!
Įveskite savo vardą