Kaip tinkamai prižiūrėti drabužius, kad jie būtų ilgaamžiai?

Ne paslaptis, kad rūpestinga drabužių priežiūra gali padėti išsaugoti gerą jų išvaizdą. Nesvarbu, tai būtų nauji ar iš antrų rankų įsigyti rūbai, – visiems jiems galime suteikti šansą tapti ilgaamžiais. Taigi, šiame straipsnyje aptarsime kelis būdus, kaip tinkamai skalbti ir džiovinti drabužius, kad jie kuo ilgiau neprarastų savo spalvos, formos ir atrodytų kaip nauji.

Skaitykite etiketes

Skirtingiems audiniams paprastai reikia skirtingų skalbimo priemonių ir būdų. Todėl tam, kad nesugadintumėte savo drabužių, būtinai skaitykite jų etiketes (ir neskubėkite jų nukirpti). Ten dažniausiai pateikiama visa reikiama informacija apie konkretaus audinio priežiūrą, įskaitant rekomenduojamą skalbimo temperatūrą, skalbimo, džiovinimo ir lyginimo būdus, taip pat skalbimo priemonių naudojimą. Atsižvelgdami į etiketėse pateiktus nurodymus, galėsite tinkamai pasirūpinti kiekvienu savo drabužiu.

Tinkamai džiovinkite

Tam, kad jūsų drabužiai kuo ilgiau išliktų kaip nauji, naudodami elektrinę džiovyklę, pasirinkite tinkamą temperatūrą ir neperpildykite skalbinių džiovyklės. Prikrovus į ją per daug rūbų, pasibaigus džiovinimo ciklui, šie gali likti drėgni, be to, audiniai, besitrindami tarpusavyje, gali greičiau susidėvėti. Džiovinimo temperatūrą pasirinkite pagal audinio tipą ir priežiūros instrukcijas, pateiktas drabužio etiketėje.

Nepadauginkite skalbimo priemonių

Nepadauginkite skalbimo priemonių, nes skalbyklei nespėjus jų išskalauti, šių gali likti ant audinių. Dėl tokios priežasties drabužiai gali anksčiau laiko prarasti savo gerą išvaizdą. Be to, verta turėti omenyje, kad skystos skalbimo priemonės tirpsta geriau nei milteliai, ypač rūbus skalbiant žemesnėje temperatūroje. Todėl tokiu atveju jos gali būti geresnis pasirinkimas. 

Atsižvelkite į šiuos patarimus, jei norite kuo ilgiau džiaugtis puikiai atrodančiais drabužiais. Atminkite, kad daugumos rūbų ilgaamžiškumo paslaptis – atidi jų priežiūra, kuri yra investicija į tai, ką turite. Tinkamai rūpindamiesi savo turimais drabužiais ne tik sutaupysite pinigų rečiau pirkdami naujus rūbus, bet ir būsite draugiškesni aplinkai.