Nuotekų tvarkymo patarimai: išvenkite dažniausiai daromų klaidų

Nuoteku valymo irenginys (nuotr. Feliksnavis)

Nuotekų valymo įrenginiai efektyviai valo buitines nuotekas iš individualių namų ar kitos paskirties pastatų. Nevalytose nuotekose yra aplinkai pavojingų teršalų, todėl kokybiškas valymo įrenginys yra ypač svarbus. Vienas didžiausių šios įrangos privalumų – teršalai juose šalinami be jokių chemikalų. Tai puiki alternatyva tiems, kurie neturi galimybės prisijungti prie centralizuotos nuotekų sistemos. Turite įsirengę nuotekų valymo įrenginį? Tam, kad jūsų įrenginys veiktų nepriekaištingai, šiame straipsnyje aptarsime dažniausiai daromas nuotekų tvarkymo klaidas.

Netinkama įranga

Viena dažniausiai daromų klaidų – netinkamo nuotekų valymo įrenginio pasirinkimas. Tinkamai pasirinktas nuotekų valymo įrenginys veiks sklandžiai, todėl nepatirsite gedimų ar kitų su įrangos veikimu susijusių nesklandumų. Svarbu atsižvelgti į gamintoją, kokybę, įvertinti valandinį ir paros našumą, kad pasirinktumėte reikiamo galingumo įrenginį. Per mažo galingumo įranga gali neatlaikyti didesnės apkrovos, nes paprasčiausiai nebus tam pritaikyta.

Neapdorotų nuotekų išleidimas į aplinką

Nevalytos nuotekos yra kenksmingos aplinkai. Jose gausu įvairių neištirpusių teršalų, tokių kaip smėlis, fekalijos, maisto likučiai, bakterijos ar mineralinės ir organinės kilmės teršalų. Nors daugelis suvokiame, kokią žalą tai gali padaryti gamtai, neapdorotos nuotekos šiais laikais kartais vis dar yra išleidžiamos į aplinką.

Su biologiniais nuotekų valymo įrenginiais šią problemą galite lengvai išspręsti. Šis įrenginys be jokių chemikalų efektyviai pašalina daugumą aplinkai kenksmingų teršalų, pavyzdžiui – azotą ar fosforą, o jo kaina yra prieinama daugeliui.

Prastai prižiūrimi nuotekų valymo įrenginiai

Gana dažnai pasitaiko atvejų, kai žmonės tinkamai neprižiūri įrenginio ar jo nevalo, o tai turi įtakos jo veikimui. Valymo įrenginyje esantį perteklinį dumblą ir talpykloje susikaupusias nuotekas reguliariai šalinkite, bet jokiu būdų neišpilkite jų į aplinką. Nuotekoms ir pertekliniam dumblui pašalinti – kreipkitės į šios srities specialistus, kurie turi specialią įrangą ir gali saugiai atlikti šį darbą.

Taip pat rekomenduojama periodiškai tikrinti orapūtę ir vidutiniškai kas 3 mėnesius valyti orapūtės filtrus. Norėdami užtikrinti gerą įrangos veikimą, į kanalizaciją nemeskite biologiškai neskaidžių atliekų, nepilkite riebalų, aliejų, cheminių medžiagų – tai gali pakenkti įrenginiui.

Laiku nešalinami techniniai gedimai

Nors gerai prižiūrimi nuotekų valymo įrenginiai genda retai, tačiau gedimai gali užklupti visai netikėtai. Jeigu matote, kad aeracijos kameroje yra susidarę riebalų kamuoliai, valytos nuotekos nėra skaidrios, aeracijos kameroje pastebite silpną burbuliavimą ar sūkurius, tirštas rudas putas, nemalonų kvapą bei kitus šio įrenginio veikimui nebūdingus požymius – nedelskite ir laiku kreipkitės į kompetentingus šios srities specialistus, kurie gedimą operatyviai pašalins.

Taigi, tinkamam nuotekų tvarkymui – neapleiskite valymo įrenginio ir jį reguliariai tikrinkite bei prižiūrėkite. Norite sužinoti daugiau? Išsamesnę informaciją rasite Nuotekų tvarkymo reglamente. Daug informacijos taip pat pateikia ir nuotekų valymo įrenginių įmonių specialistai.