Nutolusi elektrinė saulės parke – ar verta investuoti?

Saulės elektrinė yra vienas iš patikimiausių elektros energijos gamybos būdų. Tai yra puiki galimybė prisidėti prie tvarumo ir sumažinti elektros energijos sąskaitas. Tačiau jeigu neturite galimybių šio įrenginio montuoti ant nuosavo namo stogo ar ant žemės, galite rinktis puikią alternatyvą – nutolusią elektrinę saulės parke. Taigi, panagrinėkime plačiau, kodėl nutolusi saulės elektrinė gali būti naudingas sprendimas jums.

Kas yra saulės parkas?

Saulės parkas – tai nutolusi viena didelė saulės elektrinė, esanti plačioje teritorijoje ir įprastai turinti daugiau nei vieną vartotoją. Tai galimybė butų bei nuosavų namų gyventojams įsigyti ar išsinuomoti dalį nutolusios elektrinės specialiai įrengtuose saulės parkuose, kurie yra statomi ten, kur elektrinių veikimas yra efektyviausias.

Dažniausiai saulės parkus galime pamatyti užmiesčiuose, kur nėra medžių ar pastatų, galinčių sudaryti šešėlį ir trukdyti efektyviam jėgainės veikimui. Tai naudinga alternatyva, suteikianti galimybę mums patiems gaminti elektros energiją iš atsinaujinančių išteklių ir ją naudoti geografiškai skirtingose vietose, bet kur Lietuvoje. Pavyzdžiui, vieno miesto gyventojai gali vartoti elektros energiją viename mieste, o saulės elektrines, kurios gamina saulės energiją, turėti kitame Lietuvos krašte.

Nutolusios saulės elektrinės veikimo principas

Domina, kaip veikia nutolusi saulės elektrinė? Štai, ką verta žinoti:

 1. įsigijusiems nutolusią saulės elektrinę – namuose sumontuotas išmanus elektros skaitiklis fiksuoja suvartojamą elektros energijos kiekį;
 • saulės parke esantis elektros skaitiklis fiksuoja jėgainės pagaminamą elektros energijos kiekį;
 • jėgainės pagaminta elektros energija nukeliauja į ESO elektros tinklus, kur yra saugoma;
 • išmanus skaitiklis leidžia tiksliai nustatyti elektros, kuri buvo atidėta į tinklą vėlesniam naudojimui, kiekį;
 • esant netinkamoms oro sąlygoms ar apsiniaukus orams – jūsų elektros sąskaita yra padengiama iš sukaupto rezervo.


Verta žinoti, jog tiek gyventojai tiek verslas gali pasirinkti būtent jiems reikalingos galios elektrinės dalį, pagal reikiamą elektros suvartojimo poreikį.

Priežastys, kodėl verta investuoti į nutolusią saulės elektrinę

Į nutolusias saulės elektrines verta investuoti dėl daugelio priežasčių. Apžvelkime pagrindines iš jų:

 • sumažinsite elektros energijos sąskaitas;
 • nereikės savarankiškai prižiūrėti elektrinės – tai už jus padarys šios srities specialistai;
 • turėsite galimybę gauti APVA valstybės paramą;
 • paprasta įsigyti – jums nereikės rūpintis tinkama stogo danga, įvairiomis reikiamomis detalėmis ar montavimo darbais;
 • susidursite su mažiau apribojimų;
 • įsigyti ar išsinuomoti nutolusios saulės elektrinės dalį gali praktiškai bet kuris gyventojas, jums tereikia būti prisijungus prie ESO elektros tinklo.

Taigi, nutolusi saulės elektrinė yra neabejotinai protinga investicija į jūsų ateitį. Jeigu manote, jog šis sprendimas yra jums tinkamas – susisiekite su šios srities specialistais, kurie mielai atsakys į jus dominančius klausimus ir suteiks daugiau informacijos apie šiuo metu galimus įsigyti variantus saulės parkuose.