Visi esame pastebėję, kaip dažnam lietuviui yra įprasta skųstis negerėjančiu gyvenimu, matyti aplink tik  neigiamą gyvenimo pusę ar net pasidžiaugti kito nelaime. Tačiau socialiniame tinkle Facebook keleto Lietuvoje gerai žinomų žmonių parašyti paskatinimai padėti Vilniuje įsikūrusiam salotų barui „Mano guru“ atkreipė daugelio dėmesį ir parodė kitokią mąstymo alternatyvą. Džiugu, kad prie paramos nusprendė prisidėti  ir šilališkiai.

Vilniuje, Vilniaus g. 22 veikiantis Salotų baras „Mano guru“ yra VŠĮ „Socialinės paramos projektai“ veiklos objektas, kuriame darbinės reabilitacijos principu barmenais, padavėjais, virėjais dirba buvę psichoaktyvioms medžiagoms priklausomi jauni žmonės ar buvę kaliniai. Šioje kavinėje dirbantieji mokosi nebegrįžti prie juos kamavusių problemų, integruotis į visuomenę ir darbo rinką, čia jie išvengia socialinės atskirties. Maitinimo įstaigoje neprekiaujama alkoholiu, todėl pagrindinės pajamos – salotų ir nealkoholinių kokteilių, sulčių pardavimas.  Pagrindinė bėda, dėl kurios kavinei, o kartu ir socialiniam projektui iškilo grėsmė išnykti , yra Vilniaus gatvės remontas, kuris trunka jau pusmetį ir labai stipriai riboja klientų lankomumą, todėl atleisti 4 darbuotojai. Šiuo metu gatvė yra išrausta ir uždaryta, o nuo spalio ji apskritai buvo sunkiai praeinama.

Pirmiausia savo žinute Facebook paskyroje pasidalino aktyvi  visuomenės veikėja Agnė Zuokienė. Ji ragino naudotis kavinės paslaugomis ir neleisti išnykti keletą metų svetingiausia Vilniuje pripažintos maitinimo įstaigos.

„Kadangi Vilniaus gatvė jau pusmetį uždaryta remontui, kavinės išlikimui iškilo grėsmė. Pamačiusi, kad mažėja darbuotojų skaičius, paskambinau jų vadovei. Jiems labai reikia visų mūsų palaikymo. Pusryčiaukime ( jie dirba nuo 7 iki 22 val.), pietaukime „Mano guru“ arba užsisakykime jų maistą į biurus ( jie atveš), konferencijoms, renginiams.“, – rašė A. Zuokienė.

Nuolatinis „Mano guru“ lankytojas ekonomistas Gitanas Nausėda Facebook paskyroje prisipažino, jog būtų apmaudu jeigu užsidarytų šis socialinis projektas, kurio dalyvius jis, bene dešimtmetį besilankydamas pamėgtoje kavinėje, spėjo pažinti.

„Kas jau kas, o aš, dešimtmetį ten besilankantis klientas, puikiai pažįstu tas mielas merginas ir šaunius vaikinus, kurie šypsodamiesi paduoda puodelį kavos, omletą, varškėčių ar salotų lėkštę. Tiesą sakant, man visiškai neįdomu, kurie iš jų sėdėjo “ant adatos” ar padarė nusikaltimą – daug svarbiau žinoti, kad mano mokami centai bent kruopelyte padeda grąžinti juos iš klystkelių. Linas, Tomas, Artūras – man tai ne abstraktūs vardai, o konkretūs bičai, kurie dabar kremta teisės mokslus, nekilnojamojo turto vadybą ar patys vykdo socialinius projektus. Galima sakyti, jie užaugo mano akyse…“,- pranešė G. Nausėda ir ragino nekreipti dėmesio į siubjaurotą gatvę ir užsukti į „Mano guru“ pavalgyti arba susitikti su juo pačiu ir gerai praleisti laiką.

Malonu, kad ir Šilalėje veikianti UAB „Optita“, kaip socialiai atsakinga įmonė, prisidėjo prie socialiniuose tinkluose gimusios paramos akcijos. Ji salotų barui „Mano guru“  padovanojo lėtaeigę sulčiaspaudę Kuvings, skirtą profesionaliam naudojimui. Ja spaustų sulčių ir jų kokteilių jau galima paragauti Vilniuje, Vilniaus g. 22.

Praėjus mažiau nei savaitei nuo pirmųjų raginimų padėti salotų barui, „Mano guru“ Facebook paskyroje pasirodė įrašas, kuriame rašoma, kad dėl padidėjusio klientų skaičiaus ir noro patenkinti jų lūkesčius ieškoma daugiau darbuotojų.

Taigi, iš šios, netikėtai įvykusios, įkvepiančios paramos iniciatyvos galime pasimokyti, kad net paprastas paskatinimas, bendrai siekiamas tikslas gali ne tik įveikti kliūtis, suteikti pagalbą, bet ir teikti laimę, pakeisti neigiamą požiūrį, kad gyvenimas krypsta tik į blogąją pusę. Juk tereikia imtis iniciatyvos.

 

PALIKTI KOMENTARĄ

Parašykite savo komentarą!
Įveskite savo vardą