Šilališkiai dalyvavo partizaniniame žygyje Alytaus r.

Praėjusį šeštadienį Lietuvos politinių kalinių ir tremtinių sąjungos (LPKTS) Šilalės filialo nariai dalyvavo Alytaus rajone vykusiame žygyje „Dainavos apygardos partizanų takais“.

Žygis prasidėjo šv. Mišiomis Seirijų bažnyčioje. Po pamaldų vykome į Bestraigiškės mišką prie partizanų bunkerio ir atminimo Kryžiaus žuvusiems. Liškiavos partizanų kapinėse pagerbėme žuvusiųjų už Lietuvos laisvę atminimą. Aplankėme ir gėrėjomės Liškiavos bažnyčios grožiu ir atsiveriančia nuostabia Dzūkijos miško panorama. Liepiškių kaime apžiūrėjome partizanų vado Juozo Vitkaus-Kazimieraičio vadavietę. Lankėmės ir Merkinės Kryžių kalnelyje.

Žygis baigėsi Perlojos Respublikoje prie didingo paminklo Vytautui Didžiajam. Visose žygio stotelėse mus pasitiko vietiniai gyventojai, moksleiviai, rajonų vadovai.

Gėrėjomės mažų miestelių ir kaimelių grožiu ir darbščių žmonių noru savo miestelius puošti, saugoti tai, kas yra brangu ir ką sukūrė prieš juos gyvenę žmonės. Saugomi visi medžiai ir paminklai.

Garbingai Kęstučio apygardos partizanų vėliavą nešė Šilalės rajono jaunieji šauliai iš Norberto Vėliaus ir Simono Gaudėšiaus gimnazijų, vadovaujami Rasos Meškėnienės.

Loreta Kalnikaitė, LPKTS valdybos narė

1 2 DSC00887 DSC00890

PALIKTI KOMENTARĄ

Parašykite savo komentarą!
Įveskite savo vardą