Šilalės rajone sumontuoti autonominiai dūmų signalizatoriai

Gruodžio 14-15 dienomis, Tauragės apskrities priešgaisrinės gelbėjimo valdybos (APGV) Šilalės priešgaisrinė gelbėjimo tarnyba (PGT), kartu su Šilalės rajono savivaldybe, tęsė tradicinę akciją „Davikliai“, kurios metu Šilalės kaimiškosios, Bijotų ir Kvėdarnos seniūnijų socialinės rizikos šeimų, senyvo amžiaus ir neįgaliųjų asmenų namuose sumontuota 20 autonominių dūmų signalizatorių, kurie kilus gaisrui, miegančius žmones tuoj pat pažadintų savo šaižiu perspėjančiu signalu. Akcijos tikslas – mažinti žmonių žūčių gaisruose skaičių, švelninti gaisro padarinius, skatinti pagarbą gyvybei, rūpinimąsi savo ir aplinkinių gyventojų apsauga nuo gaisrų. Gaisrų kaimuose kyla mažiau, tačiau žūstančiųjų skaičius – kur kas didesnis nei miestuose. Dėl to kaltos nesikeičiančios socialinės kaimo problemos: nedarbas, neatsargumas, netvarkingumas, be priežiūros palikti mažamečiai vaikai.

Lankant gyventojus, akcijų „Davikliai ir „Saugus būstas“ metu matyti, kad pavojus kilti gaisrams labai didelis, dėl netvarkingos elektros instaliacijos, nesutvarkytų kūrenimo įrenginių, prie krosnių (o neretai ir ant jų) sukrautų malkų, įvairių rakandų, rūbų. Palei krosnies pakurą dažnai tenka matyti ne nedegų pagrindą, o kilimo gabalą, ant kurio kėpso nuorūkos, krūvos šiukšlių.

Lėšų, įsigyti autonominiams dūmų signalizatoriams skyrė Šilalės savivaldybė. Akcijoje mielai sudalyvavo Šilalės rajono savivaldybės atstovai: Šilalės rajono meras Jonas Gudauskas, administracijos direktorius Raimundas Vaitiekus, vyriausiais specialistas civilinei saugai Martynas Remeikis, seniūnijų seniūnai ir socialinės darbuotojos. Tauragės APGV Šilalės PGT pareigūnai, būstų šeimininkus informavo apie įrengiamų signalizatorių naudą, jų veikimo principus ir priežiūrą. Pastebėję netvarkingus šildymo įrenginius, elektros prietaisus, paragino gyventojus susitvarkyti, dalijo atmintines „Kaip saugiai elgtis ant ledo“ ir „Kaip elgtis žiemos metu“.

Tikimės, kad sumontuoti autonominiai dūmų signalizatoriai padės išvengti skaudžių nelaimių ir manome, kad panaši akcija bus tęsiama ir kitais metais.

 

Tauragės APGV Šilalės PGT VPPP vyresnioji inspektorė Laima Kazlauskienė

????????????????????????????????????
????????????????????????????????????
????????????????????????????????????
????????????????????????????????????