Šilalės rajone dirbantiems mokytojams bus kompensuojamos kelionės išlaidos

Vakar Šilalės rajono savivaldybės taryba patvirtino švietimo įstaigų darbuotojų dalinio kelionės išlaidų kompensavimo tvarką. Nuo spalio 1 dienos mokytojams, kurie gyvena nuo darbovietės 5 km ir daugiau, bus dengiamos kelionės į darbą ir atgal patirtos išlaidos.

Kompensaciją galės gauti mokytojai, pedagoginiai darbuotojai ir pagalbos mokiniui specialistai, tokie, kaip psichologai, logopedai ir kt. Jiems reikės pateikti prašymą apie faktinę gyvenamąją vietą, važiavimo maršrutą ir atstumą iki darbo. Už vieną nuvažiuotą kilometrą bus mokama po 0,10 Eur, bet ne daugiau nei 3 BSI, t.y. 138 Eur. Tam Šilalės rajono savivaldybės biudžete šiais metais yra numatyta 30 tūkst. eurų.

Šiuo metu Šilalės rajono švietimo įstaigose pagrindinėse pareigose dirba 368 pedagogai, iš kurių 176-iems tenka į darbą ir atgal važiuoti daugiau nei 5 km. Tai sudaro apie 48 proc. visų dirbančiųjų mokytojų. Daugiausiai važiuojančių pedagogų turi Pajūrio Stanislovo Biržiškio gimnazija – 30, Šilalės meno mokykla – 25, Kvėdarnos Kazimiero Jauniaus gimnazija – 24.

Teigiama, kad patirtų kelionės išlaidų kompensavimas ne tik sudarys palankesnes sąlygas įdarbinti kvalifikuotus specialistus, bet ir padės išlaikyti jau esamus mokytojus. Tai kartu ir viena iš skatinamųjų priemonių sprendžiant pedagogų stygiaus problemą ateityje, užtikrinant stabilią Šilalės rajono švietimo sistemą ir kokybišką ugdymo procesą.

Panašias kompensavimo tvarkas turi pasitvirtinę ir aplinkiniai rajonai – Šilutė, Kelmė, Tauragė, Raseiniai, Klaipėdos r. ir kt.

Klausimą dėl mokytojų kelionės išlaidų kompensavimo pristačiusi Šilalės rajono savivaldybės tarybos narė, TS-LKD frakcijos seniūnė Rima Norvilienė sakė, kad šis sprendimas – tai geras ženklas, parodantis, jog mums labai svarbi sėkminga krašto vaikų ateitis, kuri be gerų pedagogų tiesiog neįmanoma. 

Už sprendimo projektą balsavo 12 Savivaldybės tarybos narių, 2 – susilaikė (tarp jų ir rajono meras).

Tame pačiame Tarybos posėdyje buvo patvirtintas ir Trūkstamų specialistų pritraukimo į Šilalės rajono savivaldybę tvarkos aprašas, kuris suteiks finansinę paramą (įsigyjant pirmąjį būstą ar jį remontuojant, dengiant būsto nuomos išlaidas ir kt.) trūkstamiems darbuotojams. Tikimasi taip pritraukti specialistus į laisvas darbo vietas rajono įstaigose ir įmonėse.

Šilalėsnaujienos.lt inf.