Pasitarimas dėl vilkų daromos žalos Šilalės rajone

Rugsėjo 14 dieną Tarybos posėdžių salėje rinkosi Šilalės rajono savivaldybės vadovai ir Šilalės rajono medžiotojų būrelių, kurių nariams Aplinkos apsaugos tarnyba suteikė leidimus medžioti vilkus, pirmininkai.

Pasitarimo metu buvo diskutuojama apie tai, kaip būtų galima sumažinti vilkų daromą žalą rajono ūkininkams.

Savivaldybė jau rugpjūčio pabaigoje kreipėsi į Aplinkos apsaugos tarnybą su prašymu papildyti anksčiau išduotą leidimą medžioti vilkus nurodant papildomus fizinius asmenis, kuriems leista vykdyti vilkų paėmimą iš gamtos. Aplinkos apsaugos tarnyba tenkino Savivaldybės prašymą ir šiuo metu leidimas sumedžioti tris vilkus iki spalio 14 dienos yra išduotas dvidešimčiai rajono medžiotojų. Vis dėlto susirinkę medžiotojų būrelių pirmininkai nedavė jokių garantijų, jog pavyks tai padaryti.

Gvaldų medžiotojų būrelio pirmininkas Rimantas Baliutavičius pabrėžė, kad ūkininkai taip pat turėtų skirti daugiau dėmesio naminių gyvulių apsaugai – aptverti gyvulius tvirtesnėmis tvoromis bei apdrausti savo turtą.

Tą pačią dieną savivaldybės administracijos direktorius Raimundas Vaitiekus įteikė Lietuvos medžiotojų ir žvejų Šilalės skyriaus pirmininkui Kęstučiui Bujai raštą, kuriame nurodyta kuo skubiau pasinaudoti Aplinkos apsaugos išduotu leidimu vykdyti trijų vilkų paėmimą naudojant medžioklės įrankius ir raštu informuoti apie tai Šilalės rajono savivaldybės administraciją.

Paskutiniu metu Šilalės rajone ypač padaugėjo vilkų išpuolių – per šiuos metus vilkai papjovė jau 6 avis ir 42 veršelius. Vilkų padaryta žala siekia daugiau nei 10 000 eurų. Apie šią problemą buvo kalbėta ir susitikime su Žemės ūkio ministre Virginija Baltraitiene praėjusią savaitę.

Inga Jonušauskaitė, Komunikacijos ir informacinių technologijų skyriaus vyr. specialistė

PALIKTI KOMENTARĄ

Parašykite savo komentarą!
Įveskite savo vardą