Pareigūnų informacija dėl melagingų pranešimų

Balandžio 12 d. 9.46 val.  Tauragės apskrities vyriausiasis policijos komisariatas iš Bendrojo pagalbos centro gavo pranešimą, kad Šilalėje, D. Poškos g., Dariaus ir Girėno progimnazijoje padėtas sprogmuo. Skubiai reaguojant į šį pranešimą buvo įvestas planas „Skydas“. Patikrinimo metu sprogmenų nerasta. Iš minėtos progimnazijos buvo evakuota apie 450 žmonių. Kadangi Dariaus ir Girėno progimnazijai priklauso dar vienas pastatas, esantis Šilalėje, Kovo 11-osios g.,  iš jo taip pat  buvo evakuota apie 350 žmonių.

Dėl melagingo pranešimo buvo sustabdytas mokyklos darbas, sutrikdytas specialiųjų tarnybų ir Lietuvos policijos antiteroristinių operacijų rinktinės „Aras“ išminuotojų būrio darbas, tačiau kaltininkai buvo taipogi operatyviai nustatyti. Paaiškėjo, jog dėl melagingo iškvietimo kalti Šilalės Dariaus ir Girėno progimnazijos mokiniai (gim. 2004 m. ir 2003 m.), kurie po apklausos paleisti. Atsakomybės dėl šio įvykio sulauks nepilnamečių tėvai. Pateiktas civilinis ieškinys dėl specialiųjų tarnybų sutrikdyto darbo ir patirtų nuostolių.

Policija, primena, kad visais atvejais „pokštininkai“ yra nustatomi ir jiems skiriamos baudos bei pateikiami ieškiniai, kuriuose sumos skaičiuojamos šimtais ir net tūkstančiais eurų.

Įspėjame, kad už bendrojo pagalbos centro darbo trukdymą žinant, kad pagalba nereikalinga gresia įspėjimas arba bauda nuo 90 iki 200 eurų; už priešgaisrinės apsaugos, policijos, greitosios medicinos pagalbos ir kitų specialiųjų tarnybų iškvietimą žinant, kad pagalba nereikalinga, gresia bauda nuo 200 iki 2 000 eurų.

Už melagingą pranešimą apie grėsmę visuomenei ar valstybinės reikšmės objektui skiriami viešieji darbai, bauda, laisvės apribojimas, areštas arba laisvės atėmimas iki 1 metų. Jei dėl melagingo pranešimo, kai kyla žmonių sumaištis ar būna sutrikdyta valstybinės reikšmės objekto veikla, gresia bauda, laisvės apribojimas arba laisvės atėmimas iki 2 metų. Jei buvo padaryta didelė turtinė žala – bauda arba laisvės atėmimas iki 3 metų.

Pareigūnai pakartotinai prašo, kad tėvai atidžiai aptartų šį klausimą su savo vaikais.

PALIKTI KOMENTARĄ

Parašykite savo komentarą!
Įveskite savo vardą