III – oji Šilalės rajono folklorinių šokių šventė – varžytuvės „Šok, žemaiti, šonke 2018“

Š. m. balandžio 13 d. į Šilalės kultūros centrą suvažiavo šokėjėliai pasivaržyti Šilalės rajono folklorinių šokių šventėje – varžytuvėse „Šok, žemaiti, šonke 2018“, kuri skirta atkurtos Lietuvos šimtmečiui paminėti. Tikslas – puoselėti lietuvių folklorinio šokio tradicijas, aktyvinti mokinių saviraišką, teikiančią džiaugsmą ir pasitenkinimą, ugdyti bendravimo kultūrą, skatinti rajono švietimo ir kultūros įstaigų šokių mokytojus propaguoti folklorinį šokį tarp vaikų ir jaunimo, atrinkti šokėjų poras, kurios atstovaus Šilalės rajonui respublikinėse moksleivių folklorinių šokių varžytuvėse „Patrepsynė 2018“ Šiauliuose.

Varžytuvėse dalyvavo tautiniais kostiumais pasipuošę mokiniai iš Laukuvos N. Vėliaus, Kaltinėnų A. Stulginskio gimnazijų (vad. Olga Jogminienė, Ilona Raudonienė,), Šilalės kultūros centro vaikų ir jaunimo folkloro ansamblių „Smuokiuka“ ir „Gers smuoks“ (vad. Ilona Raudonienė), Laukuvos kultūros namų vaikų folkloro ansamblio „Dūzginėlis“ (vad.Olga Jogminienė), Upynos kultūros namų jaunimo šokių kolektyvo (vad. Rasa Kapučinskienė), VšĮ „Etnoklubas“ nariai . Renginio vedėja Giedrė Norvaišaitė su visais pasisveikinusi, palinkėjusi trankaus šokio ir gražaus pasirodymo, pristatė vertinimo komisiją. Komisijos pirmininkė – Jovita Voverienė, Šilalės rajono savivaldybės švietimo, kultūros ir sporto skyriaus vedėjos pavaduotoja kultūrai. Nariai: Rasa Ramanauskienė, Šilalės kultūros centro chormeisterė, folkloro ansamblio „Veringa“ narė, Aldutė Rimkienė, Kvėdarnos kultūros namų koncertų (spektaklių) organizatorė, folkloro ansamblio „Volungė“ vadovė, ir Rapolas Beržinis, Lietuvos sporto universiteto III kurso studentas, ne vienus metus šokęs folkloro ansamblyje „Gers smuoks“, „Patrepsynės“ 2013 Šiauliuose nugalėtojas.

Sveikinimo žodį tarė Šilalės kultūros centro direktoriaus pavaduotojas, pavaduojantis direktorių, Antanas Kazlauskas. Tad nieko nelaukę pradėjome varžytuves. Šokiams grojo Šilalės kultūros centro folkloro ansamblio „Veringa“ instrumentinė grupė (vad. Vaclovas Rudys) –  Alvydas Juodviršis, Vaclovas Rudys, Dainora Taurinskienė, Jolanta Kažukauskienė. Šokėjai rungėsi trijose šokių kategorijose – pradedančiųjų, pažengusiųjų ir patyrusiųjų. Visi šokėjai pasisveikino „Šėriau šėriau sau žirgelį“ šokiu, o po jo prasidėjo varžytuvės.

Geriausiai šokius „Linksmasis šokis“ ir  „Sakė mani šiokių“ pašoko ir šių šokių nominantais tapo Kotryna Jogminaitė ir Lukas Jogminas (Laukuvos kultūros namų vaikų folkloro ansamblis „Dūzginėlis“), šokio „Šiaučius kriaučius“ – Agnietė Vaitkevičiūtė ir Matas Jogminas (Laukuvos kultūros namų vaikų folkloro ansamblis „Dūzginėlis“) bei  Gerda Noreikaitė ir Lukas Petrokas (Šilalės kultūros centro jaunimo folkloro ansamblis „Gers smuoks),  šokių „Letukas“ ir „Varšavska polka“ – Emilija Noreikatė ir Dovydas Navardauskas (Šilalės kultūros centro vaikų folkloro ansamblis „Smuokiuka“), šokių „Letukas“, „Varšavska polka“ ir „Sakė mani šiokių“ – Dovilė Tamašauskaitė ir Arminas Zdanavičius (Kaltinėnų A. Stulginskio gimnazija), šokio „Linksmasis šokis“ – Viktorija Balsytė ir Emilis Pranciškus Jurgaitis (Upynos kultūros namų jaunimo šokių kolektyvas).

Pažengusiųjų grupėje geriausiai šokius „Kazokėlis“ ir „Saliamono valsas“ pašoko Gabrielė Bukauskytė ir Andrius Urbonas (Šilalės kultūros centro vaikų folkloro ansamblis „Smuokiuka“), šokį „Žiūriu žiūriu pro langelį“  – Emilija Girčytė ir Mangirdas Kapučinskas (Šilalės kultūros centro jaunimo folkloro ansamblis „Gers smuoks), šokius „Kalvelis“ ir „Žydas“ – Greta Girčytė ir Svajūnas Petrokas (VšĮ „Etnoklubas“).

Patyrusiųjų grupės kategorijoje dalyvavo dvi poros.  Aistė Kulikauskaitė ir Jonas Gudauskas (Šilalės kultūros centro jaunimo folkloro ansamblis „Gers smuoks) tapo šokio „Anės polka“ nominantais, o Laura Raudoniūtė ir Eimantas Betingis (Šilalės kultūros centro jaunimo folkloro ansamblis „Gers smuoks) – šokio „Olinderis“ nominantais.

Komisija nusprendė, kad į respublikines moksleivių folklorinių šokių varžytuves „Patrepsynė 2018“ Šiauliuose vyks Kotryna Jogminaitė ir Lukas Jogminas, Emilija Noreikaitė ir Dovydas Navardauskas, Dovilė Tamašauskaitė ir Arminas Zdanavičius, Gabrielė Bukauskytė ir Andrius Urbonas, Greta Girčytė ir Svajūnas Petrokas, Emilija Girčytė ir Mangirdas Kapučinskas, Aistė Kulikauskaitė ir Jonas Gudauskas bei Laura Raudoniūtė ir Eimantas Betingis. Kaip atsarginė pora išrinkta Viktorija Balsytė ir Emilis Pranciškus Jurgaitis.

Šventė tuo nesibaigė. Visų laukė Šilalės krašto šokių „Grečenikė“  ir „Greičpolkis“ varžytuvės. Šilalės rajono savivaldybės mero patarėjos Rimos Norvilienės įsteigtos dovanos už šokį „Grečenikė“ atiteko šilališkiams Gabrielei Žymantaitei ir Martynui Jociui, o už šokį „Greičpolkis“ – laukuviškiams Akvilei Beinoriūtei ir Lukui Šemetui.

Visi, gavę šventės- varžytuvių rėmėjų UAB „Pitlius“ po meduolį su užrašu „Šok, žemaiti, šonke“, UAB „Eurobiuras“ ir Šilalės kultūros centro dovanėles, pasivaišinę gardžiais sausainiais bei arbata, geros nuotaikos  išsiskirstėme į namus.

Mes ir toliau stengsimės puoselėti lietuvių folklorinio šokio tradicijas, aktyvinti mokinių saviraišką, teikiančią džiaugsmą ir pasitenkinimą,  ugdyti  bendravimo kultūrą.

 

Informaciją pateikė Šilalės kultūros centro scenos režisierė (etninei kultūrai) Jolanta Kažukauskienė.

Nuotraukos Guodos Juškaitės ir Ievos Špečkauskaitės.

 

PALIKTI KOMENTARĄ

Parašykite savo komentarą!
Įveskite savo vardą