Aptarti planuojami sveikatos priežiūros tinklo pokyčiai Šilalės rajone

Praėjusį penktadienį Šilalės rajone lankėsi LR Seimo narai Jonas Gudauskas ir Jurgita Sejonienė bei LR sveikatos apsaugos ministerijos Asmens sveikatos departamento direktorė Odeta Vitkūnienė. Pagrindinis vizito tikslas – aptarti planuojamus sveikatos apsaugos tinklo pokyčius Šilalės krašte, diskutuojant tiek su sveikatos įstaigų darbuotojais, tiek su rajono valdžia.

Svečiai kartu su Šilalės rajono savivaldybės tarybos Sveikatos apsaugos ir socialinių reikalų komiteto primininke Raimunde Gečiene bei narėmis Loreta Kalnikaite ir Aiste Giedraitiene aplankė Kaltinėnų pirminės sveikatos priežiūros centrą, Kaltinėnų palaikomojo gydymo ir slaugos ligoninę, Laukuvos ir Kvėdarnos ambulatorijas, Šilalės greitosios medicinos pagalbos stotį.

Bendrauta su šių sveikatos įstaigų kolektyvais apie teikiamas paslaugas, problemas ir tenkančius iššūkius, diskutuota apie sveikatos priežiūros tinklo reformą, išklausytos jų nuomonės ir įžvalgos dėl planuojamų pasikeitimų.

Platesnė diskusija apie minėtą reformą vyko susitikime su Šilalės pirminės sveikatos priežiūros centro ir Šilalės rajono ligoninės atstovais, dalyvaujant rajono vadovams bei Tarybos nariams.

„Apibendrinant vizito metu išgirstas nuomones, galiu pasakyti, kad beveik visos lankytos rajono sveikatos įstaigos pasisakė prieš reformą sujungti įstaigas į vieną sveikatos centrą, išskyrus Šilalės rajono ligoninę. Ne visiems iki galo yra aiškus jungimo modelis ir kokią naudą tai atneš pacientams. Baiminamasi, kad įstaigos neprarastų savarankiškumo ir lėšų. Taip pat įstaigoms ir jų darbuotojams apie šią reformą trūksta ne tik informacijos, bet ir pasitarimų, diskusijų. Kiek teko girdėti iš darbuotojų, šiandieninis mūsų vizitas buvo vienas pirmųjų, kuriame buvo galima išsakyti savo pozicijas ir argumentus“, – kalbėjo vizitą inicijavęs parlamentaras J. Gudauskas.

Nors sveikatos priežiūros įstaigų tinklo reformą priėmė Seimas, tačiau, ar dalyvauti reformoje ir kokį modelį pasirinkti, turės nuspręsti pačios savivaldybės iki kitų metų gegužės. Tą padaryti turės ir Šilalės rajono savivaldybė.

„Mano nuomone, priimant sprendimą dėl reformos svarbu būti toliaregiškiems ir turėti ilgalaikę viziją, kaip Šilalės rajono sveikatos sistema atrodys po 5 ar 10 metų, bet svarbiausia, kad ši sistema būtų efektyvi ir arčiau pacientų“,  – savo poziciją išsakė LR Seimo narys J. Gudauskas.

„Linkiu Šilalei tapti pilotine sveikatos priežiūros paslaugų pertvarkos savivaldybe. Ir būtinai pasistengti išlaikyti rezidentus!“, – po vizito sakė LR Seimo narė J. Sejonienė.

Rima Norvilienė, LR Seimo nario Jono Gudausko patarėja, Raimundės Gečienės ir autorės nuotr.