Šilalėje lankėsi susisiekimo ministras Marius Skuodis

Praėjusią savaitę po regionus besilankantį LR susisiekimo ministrą Marių Skuodį su komanda ir Lietuvos automobilių kelių direkcijos (LAKD) atstovais LR Seimo narys Jonas Gudauskas pakvietė į Kelmės ir Šilalės rajonus. „Kelmė ir Šilalė yra kaimiški rajonai, kuriems itin svarbus žvyrkelių asfaltavimas. Susisiekimo ministro vizitas buvo puiki galimybė atkreipti dėmesį į probleminius šių rajonų kelius bei apžiūrėti jau vykdomus kelių remonto ir statybos darbus“, – sakė parlamentaras J. Gudauskas.

Kelmės ir Šilalės savivaldybėse ministras M. Skuodis susitiko su merais, savivaldybių administracijos vadovais ir atsakingais specialistais bei seniūnijų seniūnais.

Ministras ir komandos nariai kalbėjo apie bendrą šalies kelių situaciją, aptarė jų būklę, žvyrkelių, pėsčiųjų ir dviračių takų prioritetus ir sprendimo problemas iki 2024 metų, kelių finansavimo sistemą. Taip pat kalbėta apie viešojo transporto atnaujinimą, eismo saugumą ir stotelių įrengimą elektromobiliams pasikrauti.

Vizito Šilalės rajone metu apžiūrėtas asfaltuojamas kelias Šilalė-Didkiemis bei susitikime su Didkiemio seniūnijos gyventojais aptarti šio kelio remonto darbai. Rangovas informavo, kad rugsėjo mėnesį bus baigti minėto kelio asfaltavimo darbai. Kadangi gauta nusiskundimų dėl šio kelio nuovažų įrengimo ir praplatinimo. J. Gudauskas šiuo klausimu šią savaitę inicijuos pasitarimą su LAKD atstovais.

Taip pat apžiūrėta, kaip vykdomi Pajūrio tilto statybos darbai. Nors kyla didelis gyventojų nepasitenkinimas dėl aplinkkelio būklės, pėsčiųjų tako, tačiau rangovas tiek ministeriją, tiek LAKD atstovus informavo, kad darbai bus baigti lapkričio mėn., t. y. per 8 mėnesius – taip, kaip ir buvo planuota.

Reikėtų paminėti, kad dar šiais metais bus pradėti žvyrkelių sutvirtinimo darbai (20 cm dolomitinės skaldos) šiuose kelių ruožuose: automagistralė–Laukuva (6,5 km), Beržė–Jaunodava (4,4 km), Pajūralis link Judrėnų (1,8 km). LAKD taip pat planuoja per 2 metus įrengti dviračių ir pėsčiųjų taką nuo Šilų k. iki žiedinės sankryžos, esančios prie degalinės „Jozita“.

Vizito metu gauta prašymų dėl kelio Obelynas–Varsėdžiai asfaltavimo bei paštomatų įrengimo didžiuosiuose miesteliuose, tokiuose, kaip Kvėdarna, Laukuva, Pajūris, Kaltinėnai.

Ministras M. Skuodis susitiko ir su Šilalės garbės piliečiu, pirmuoju atkurtos nepriklausomos Lietuvos susisiekimo ministru Jonu Biržiškiu, kuris dirbo net su septyniais premjerais. Ministras maloniai liko nustebęs J. Biržiškio sodyboje pamatęs kiekvienam susisiekimo ministrui pasodintus ąžuoliukus. „Dėkingas už galimybę dar kartą pasimatyti su legenda“, – baigdamas vizitą Šilalės rajone sakė M. Skuodis.

Rima Norvilienė, LR Seimo nario Jono Gudausko patarėja, autorės nuotr.

Nėra galerija pasirinktas ar galerija buvo ištrintas.