Šilalės rajono ligoninėje tobulinamos diagnostikos ir gydymo galimybės urologijos srityje

Medicinos technologijoms sparčiai žengiant į priekį Šilalės rajono ligoninėje taip pat nuolat atnaujinama medicininė įranga, leidžianti teikti platesnį spektrą šiuolaikiškų medicinos paslaugų. 2017 metais, Šilalės rajono savivaldybei skyrus lėšų iš Šilalės rajono sveikatos priežiūros paslaugų prieinamumo gerinimo ir teikiamų sveikatos priežiūros paslaugų modernizavimo rėmimo programos, buvo įsigyta endoskopinė urologinė įranga, todėl  šlapimo sistemos ligomis sergantiems pacientams atsirado galimybė gauti šiuolaikiškas ir pažangias ištyrimo bei gydymo paslaugas Šilalės rajono ligoninėje, nevykstant į kitas gydymo įstaigas.

Apie naują paslaugą pasakoja įstaigos gydytojas urologas Grigorij Poluchin: „Nauja endoskopinė įranga leidžia gydytojui atlikti endourologinius tyrimus – cistoskopiją, uretroskopiją, ureteroskopiją. Tai reiškia, kad specialaus prietaiso pagalba gydytojas gali patekti į šlapimo sistemos organus bei apžiūrėti juos „iš vidaus“: monitoriaus ekrane galime matyti šlaplę, šlapimo pūslę, šlapimtakių angas. Šis tyrimas yra be galo svarbus diagnozuojant įvairias šlapimo sistemos ligas: šlapimo takų auglius, uždegiminius pakitimus, įgimtas šlapimo sistemos ligas. Įrangos galimybės leidžia esant reikalui paimti audinio gabalėlį ištyrimui arba pašalinti svetimkūnius (stentus, akmenis). Esant reikalui procedūra atliekama trumpalaikėje bendrinėje nejautroje, o tai reiškia, kad pacientas jos metu nejaučia jokio skausmo“.

Gydytojas urologas Grigorij Poluchin nuo 2014 metų kasdien besidarbuojantis Šilalės rajono ligoninėje, aktyviai domisi medicinos naujovėmis, bei diegia jas savo darbe. Gydytojo iniciatyva  nuo 2016 metų įstaiga dalyvauja Priešinės liaukos (prostatos) vėžio ankstyvosios diagnostikos programoje –  pradėtos atlikti prostatos biopsijos procedūros vyrams. Gydytojas ne tik konsultuoja ambulatorinius pacientus, bet ir atlieka įvairias urologines operacijas dienos chirurgijos skyriuje,  konsultuoja kituose ligoninės skyriuose gydomus pacientus.

Pelnytai galime teigti, kad Šilalės rajono gyventojai turi geresnį prieinamumą urologinėms paslaugoms, nei gyvenantys aplinkiniuose rajonuose.

Jolanta Milišiūnienė,

VšĮ Šilalės ligoninės direktoriaus pavaduotoja medicinai

 

42 KOMENTARAI

PALIKTI KOMENTARĄ

Parašykite savo komentarą!
Įveskite savo vardą