Su seniūnais aptarti aktualūs klausimai

Rugpjūčio 28 d. Šilalės rajono savivaldybės vadovai, norėdami aptarti aktualius klausimus, susitiko su Šilalės rajono seniūnijų seniūnais. Pasitarime taip pat dalyvavo Investicijų ir statybų skyriaus, Teisės ir viešosios tvarkos skyriaus specialistai, rangovai: UAB „Kvėdarsta“, UAB „Šilalės statyba“, UAB „Diržė“ ir UAB „Šilutės automobilių keliai“.

 

Susitikimo pradžioje aptarti klausimai dėl kelių tvarkymo darbų lėšų įsisavinimo, kalbėta apie greideriavimą, žvyro pylimą, kitus nuveiktus ir planuojamus kelių tvarkymo darbus. Seniūnai paraginti atkreipti dėmesį į oro sąlygas prieš greideriuojant kelius, kad nebūtų pabloginta kelių būklė. Susitikimo metu taip pat kalbėta apie rajono kelių duobių taisymą, pažymėta, kad dar nesutvarkytos Didkiemio seniūnijos keliuose duobės, kurias rangovas turėtų sutvarkyti per šių metų rugsėjo mėnesį. Aptarti klausimai ir dėl Struikų g. ir Dvaro g. kelio tvarkymo darbų – rangovai informavo apie į kelio ruožą įeinančius želdinius ir jų šalinimą, pateikta kita su šiais tvarkomais keliais susijusi informacija. Taip pat seniūnams pateikta informacija apie neseniai įsigaliojusią tvarką dėl medžių kirtimo. Iki įsigaliojant naujam teisės aktui, privačiose namų valdose norintiems genėti ar pašalinti medžius ir krūmus buvo galima be leidimo. Saugotiniems medžiams ir krūmams priskiriami kitos paskirties žemėje, daugiabučių gyvenamųjų pastatų, bendrabučių, vienbučių ir dvibučių gyvenamųjų pastatų teritorijose privačioje žemėje augantys: mieste ąžuolai, uosiai, klevai, guobos, skroblai, skirpstai, bukai, vinkšnos, liepos, maumedžiai, beržai, pušys – didesnio kaip 20 cm skersmens; kaime ąžuolai, uosiai, klevai, guobos, skroblai, skirpstai, bukai, vinkšnos, liepos, maumedžiai, beržai, pušys – didesnio kaip 30 cm skersmens. Jiems genėti ar pašalinti, jei jie auga privačios žemės sklypuose, namų valdose, reikalingas leidimas. Taip pat aptarti klausimai dėl padangų išvežimo, naujų konteinerių pastatymo.

Savivaldybės vadovai seniūnus informavo apie būsimas Valstybės tarnybos įstatymo naujoves, priminė apie artėjančius seniūnijų seniūnaičių rinkimus. Taip pat kalbėta apie paraiškų teikimą projektams pagal priemonę „Remti bendruomeninę veiklą savivaldybėse“, seniūnijos paragintos aktyviai dalyvauti artėjančioje Šilalės rajono žemdirbių šventėje, kuri vyks š. m. rugsėjo 29 d.

Susitikimo metu aptarti ir kiti aktualūs klausimai, atsakyta į seniūnų klausimus.

Rūta Janavičiūtė
Komunikacijų ir informacinių technologijų skyriaus atstovė spaudai

1 KOMENTARAS

PALIKTI KOMENTARĄ

Parašykite savo komentarą!
Įveskite savo vardą