V. Jucius lieka dirbti mero patarėju

Šilalės rajono savivaldybės meras Algirdas Meiženis netenkino savo patarėjo Vytauto Juciaus prašymo atleisti jį iš darbo pačiam prašant ir pavedė tarnybinio nusižengimo tyrimo komisijai ištirti galimai padarytą jo tarnybinį nusižengimą. Tyrimas baigtas, V. Juciui paskirta drausminė nuobauda, bet jis lieka dirbti mero patarėju.

Tyrimas pradėtas po to, kai Tauragės apskrities vyriausiojo policijos komisariato Šilalės rajono policijos komisariato pareigūnai, tikrindami gautą informaciją, šių metų liepos 20 dieną Šilalės rajono savivaldybės patalpose Vytautui Juciui nustatė 0,5 promilės girtumą ir apie tai pranešė merui, o Vytautas Jucius pateikė prašymą atleisti jį iš darbo. Savivaldybės meras atidėjo patarėjo prašymo svarstymą ir savo potvarkiu sudarė tarnybinio nusižengimo tyrimo komisiją, pavesdamas jai ištirti galimo nusižengimo aplinkybes.

Savivaldybės administracijos direktoriaus pavaduotojo Osvaldo Šarmavičiaus vadovaujama komisija nustatė, kad tarnybinis nusižengimas tikrai padarytas, dėl to neprieštarauja ir pats V. Jucius. Savo pasiaiškinime jis nurodė, kad liepos 20 dieną per pietų pertrauką jis su artimu giminaičiu pietaudami kavinėje išgėrė alaus, o kai grįžus į darbą pareigūnai pasiūlė pasitikrinti blaivumą, jis neprieštaravo, nes buvo tikras, kad dėl vartoto silpno alkoholio esąs visiškai blaivus. Komisijai V. Jucius pareiškė apgailestaująs dėl padaryto tarnybinio nusižengimo.

Komisija konstatavo, kad Vytautas Jucius pažeidė Lietuvos Respublikos valstybės tarnautojų įstatymo reikalavimus ir nesilaikė pagrindinių valstybės tarnybos ir valstybės tarnautojų veiklos etikos principų, taip pat ir kituose teisės aktuose nustatytų valstybės tarnautojų veiklos ir tarnybinės etikos principų bei taisyklių laikytis valstybės ir savivaldybės institucijų ir įstaigų vidaus tvarkos taisyklių.

Sunkinančių aplinkybių komisija nenustatė. Lengvinančiomis aplinkybėmis komisija pripažino tai, kad V. Juciaus elgesys buvo išimtinai formalaus pobūdžio, nesukėlė jokių didelių neigiamų pasekmių, nustatytas nedidelis nusižengusio asmens kaltės laipsnis, o iki šiol nebuvo jokių nusiskundimų dėl valstybės tarnautojo darbo, jo elgesio darbo metu, jis neturėjo jokių paskirtų ir galiojančių tarnybinių nuobaudų.

Komisija pasiūlė merui pripažinti, kad Šilalės rajono savivaldybės mero patarėjas Vytautas Jucius padarė tarnybinį nusižengimą ir skirti jam tarnybinę nuobaudą – papeikimą. Meras Algirdas Meiženis skyrė patarėjui didesnę nuobaudą – griežtą papeikimą. Mero nuomone, politinio pasitikėjimo valstybės tarnautojams keliami aukštesni moraliniai reikalavimai, nei kitiems valstybės tarnautojams, todėl ir atsakomybė jiems tenka didesnė. Vytautas Jucius atsiėmė savo prašymą atleisti iš darbo, jis lieka dirbti mero patarėju.

Petras DARGIS,
Savivaldybės mero patarėjas

www.silale.lt informacija

PALIKTI KOMENTARĄ

Parašykite savo komentarą!
Įveskite savo vardą