Skaityk, įsivaizduok, kurk!

Mokytojos Lineta Dargienė ir  Jolanta Jasulevičiūtė, kartu su šešiais Šilalės Dariaus ir Girėno progimnazijos mokiniais, vykdydami Erasmus+ projektą „Skaityk, įsivaizduok, kurk!“, gegužės 19-24 dienomis lankėsi Lenkijoje, Krašniko miesto mokykloje.  Krašniko miestas – Šilalės miesto partneris, todėl bendradarbiavimas projekte itin reikšmingas abiems miestams.

Susitikimo Krašniko mieste tikslas – išmokti animuoti istoriją, susipažinti su stop kadro technikos panaudojimu kuriant knygas pristatančius filmukus. Dalyvaujantys projekte mokiniai turėjo itin įtemptą tvarkaraštį – kasdien gilinosi į projekto temas, atlikinėjo praktinius darbus, pristatymus.

Ypač daug emocijų sulaukė susitikimas su populiaria lenkų knygų autore, iliustratore Lusia Oginska. Ši rašytoja parašė daugybę knygų vaikams, labiausiai išgarsėjo knygų serija apie Rostošės nykštukus. Autorė pati iliustruoja knygas, todėl pasiūlė mokiniams dalyvauti knygų iliustravimo konkurse.

Mokiniai pagal duotą ištrauką piešė iliustraciją, autorė atrinko geriausias, ir net šešis projekte dalyvaujančius mokinius apdovanojo savo pieštais paveikslais. Ypač džiaugiamės, kad mūsų mokinių Rugilės Noreikaitės, Augustės Bertašiūtės ir Kamilės Šiaudvytytės piešiniai pripažinti geriausiais ir jos laimėjo gražiausius autorės paveikslus. Susitikimas buvo itin intensyvus ir naudingas. Mokiniai įgytomis žiniomis pasidalins su savo bendraamžiais mokykloje, kurs patys filmukus apie pasirinktas knygas.

Susitikimo metu mokiniai turėjo galimybę pagilinti anglų kalbos žinias, bendravimo įgūdžius, pasimokyti tolerancijos ir daugybės kitų dalykų, kurių iš tiesų niekad neišmoksi sėdėdamas mokyklos suole. Kultūrinių išvykų metu mokiniai lankėsi viename seniausių Lenkijos miestų – Sandomierže, kur matavosi daugybę kilogramų sveriančius lietuvių (!), lenkų, kryžiuočių, vikingų šarvus bei amuniciją. Realiai pajuto, kokie sunkūs kardai, kuokos, išmoko, kaip reikia paraku užtaisyti tikrą patranką. Susipažino su viduramžių šokiais ir nuostabia istorija apie miesto įkūrėjus. Aplankyta senoji Lenkijos sostinė Krokuva, nuostabūs miesteliai Kazimieržas, Zamostė, Liublinas. Visur girdėtos istorijos, kurios virs į videofilmus pagal mokinių išmoktas technikas.

Projekte dalyvauja mokiniai iš Lenkijos, Lietuvos, Rumunijos, Graikijos, Ispanijos, Italijos. Projektas finansuojamas Europos Sąjungos Erasmus+  projekto „Read, Imagine, Create“ lėšų.

Projekto koordinatorė Lineta Dargienė

9 KOMENTARAI

PALIKTI KOMENTARĄ

Parašykite savo komentarą!
Įveskite savo vardą