Šilalės rajono socialinių paslaugų namuose įgyvendinamas projektas „Kompleksinės pagalbos vaikui ir šeimai dienos centras“

Šilalės rajono Dienos centro vaikams pagal projektą „Kompleksinės pagalbos vaikui ir šeimai dienos centras“ organizuojamos įvairios diskusijos.

Mūsų tikslas – įtraukti jaunimą į diskusijas apie žalingus įpročius, skatinti pažinti, analizuoti ir blaiviai spręsti iškylančias problemas bei ugdyti jaunų žmonių gyvenimo įgūdžius, pozityvias nuostatas savo gyvenimo atžvilgiu. Žalingi įpročiai yra tokie žmogaus veiksmai, kurie žaloja jo fizinę ir psichinę sveikatą, neleidžia sulaukti tokio amžiaus, kurio paprastai sulaukia kiti tos visuomenės nariai. Be to jie trukdo žmogui sėkmingai atskleisti save kaip asmenybę, kaip visuomenės narį. Kad problemos ne didėtų, o mažėtų reikėtų didinti ir jaunimo užimtumą. Taigi šiuo požiūriu sveikintina bet kokia jaunimo veikla, nukreipta į laisvalaikio užimtumą. Kuo jaunesniame amžiuje reikia ugdyti psichologinį pasipriešinimą ir individualias neigiamas nuostatas į tabako, alkoholio, narkotikų vartojimą, būtina sistemingai kovoti su žalingais įpročiais.

 

Kartu su darbuotojais ir vaikais diskutavo, noriai dalinosi savo įžvalgomis apie tai, kas galėtų padėti jaunimui turiningai leisti laiką be alkoholio, cigarečių ir narkotikų Šilalės rajono savivaldybės visuomenės sveikatos biuro direktorė, Loreta Petkuvienė. Puikiai pasisekė piešimo popietė „Nerūkau ir aš tuo didžiuojuosi“.

Socialinių paslaugų namų direktorius Gediminas Raudonius, reziumuodamas diskusiją, palinkėjo jaunajai kartai mokytis suprasti, kas iš tikrųjų yra gera ir naudinga, todėl, kad tik supratęs žmogus yra laisvas.

Po diskusijos buvo prieita prie išvados, kurią kažkada pasakė E. Franklis, kad laisvės pozityvusis aspektas yra atsakingumas. Iš tikrųjų laisvei gresia pavojus išsigimti į gryną kaprizingumą, jei ji nesuvokiama kaip atsakomybė. Dienos centro vaikams siekiama ugdyti, kad atsakomybė – tai vertybė, kuri būtina asmenybei, norinčiai būti iš tiesų laisvai.

Vaikams organizuojamos įvairios edukacinės išvykos, pažintinės ekskursijos, daromi įvairūs darbeliai, sporto užsiėmimai. Vykdomi įvairūs užsiėmimai iš programos „Tiltai“, vedami įvairūs terapiniai užsiėmimai.

Minėto projekto dėka su vaikais galėjome pabūti Šventojoje, aplankyti bažnyčią, mėgautis jūros malonumais bei susipažinti su žymiomis miestelio vietovėmis.

Su vaikais lankėmės Šilutės pamario krašte, ten mus pasitiko Šilutės turizmo informacijos centro direktorė Rasa Kmitienė, kuri mus visą dieną vežiojo po pamario kraštą, aplankėme daug įvairių vietų, taip pat plaukėme laivu, kur galėjome stebėti bei mėgautis gražiais vaizdais. Direktorė R. Kmitienė su didžiausiu malonumu pasakojo apie Šilutės kraštą.

Projekto dėka vykome į Tauragę, žaidėme boulingą, pasivaikščiojome po  Lakštingalų slėnį, piliakalnius, aplankėme koplyčias ir kitas įžymias vietas.

Vaikams šios kelionės labai patiko, nes turėjo galimybę pažinti vietoves bei susipažinti su žymiomis vietomis. Vaikai patirtus įspūdžius kelionių metu įamžino piešiniuose „Mano gražiausias kraštas“.

Nėra abejonės, kad kiekvienas vaikas – didžiausias turtas, kurį reikia branginti.

 

Loreta Gerybienė, Šilalės rajono socialinių paslaugų namų socialinė darbuotoja,
Kompleksinės pagalbos vaikui ir šeimai dienos centro projekto vadovė.