Šilalės rajono ligoninėje tobulinosi medikai

Šių metų vasario 8-12 dienomis Šilalės rajono ligoninėje direktoriaus Antano Damulio iniciatyva vyko Lietuvos intensyviosios kardiologijos ir skubiosios medicinos asociacijos organizuojami medikų 40 valandų tobulinimosi kursai pagal mokymo programą „Skubi medicina ir kritinės būklės“. Pranešimus skaitė kardiologas profesorius Pranas Šerpytis, Vilniaus universiteto ligoninės Santariškių klinikos gydytojai:  anesteziologijos – reanimatologijos skyriaus vedėjas Dr. Robertas Samalavičius, gydytojas ortopedas – traumatologas Dr. Petras Butėnas, neurologė A. Gavrilova, skubios medicinos gydytojas A.M.Ignotas.  Kursuose dalyvavo 19  Šilalės rajono ligoninės gydytojų bei slaugytojų ir 4 gydytojai iš Jurbarko ligoninės.

Kursų metu buvo skaityta 13 pranešimų apie kritinės būklės diagnostiką ir gydymą  staiga susirgus insultu, miokardo infarktu, sutrikus širdies ritmui, išsivysčius ūminiam kvėpavimo nepakankamumui, patyrus ūmias galvos smegenų stuburo traumas. Tobulinimosi kursai buvo ne tik teoriniai, bet ir praktiniai. Praktinius užsiėmimus vedė: kardiologas, doktorantas R. Šerpytis, P. Uksas, Š. Maciulevičius, A. Briedis. Jų metu pagal imituotas situacijas kurso dalyviai turėjo atlikti specialius gaivinimus, atstatyti kvėpavimą, kraujotaką, širdies ritmą naudojant specialiąsias medicinos priemones ir medikamentus.

Gydymo įstaigos darbuotojai,  baigę mokymo programos kursą, pagilino ir atnaujino savo žinias. Visiems tobulinimosi kurso dalyviams buvo įteikti „Skubios medicinos ir kritinių būklių“  programos pažymėjimai.

Sandra Sodytė, Šilalės rajono ligoninės atstovė ryšiams su visuomene

PALIKTI KOMENTARĄ

Parašykite savo komentarą!
Įveskite savo vardą