Šilalės rajone vaiko teisių apsaugos specialistai siekia geriausių vaiko interesų užtikrinimo

Tauragės apskrities vaiko teisių apsaugos skyrius Šilalės rajone siekdamas geriausių vaiko interesų užtikrinimo, efektyvesnio vaikų teisių apsaugos klausimų sprendimo dalyvavo tarpinstituciniame vaiko gerovės komisijos posėdyje Šilalės rajono Pajūrio vaikų globos namuose.

Susitikimo metu Tauragės apskrities vaiko teisių apsaugos skyriaus Šilalės rajone patarėja Jolanta Kvietkauskienė prabrėžė: „Vaikai yra mažiausi visuomenės atstovai, jiems sunku patiems apsiginti, todėl mes ir siekiame užtikrinti geriausius vaikų interesus ir apginti prigimtines vaikų teises. Kiekvienas vaikas turi teisę išsakyti savo nuomonę ir būti išgirstu, teisę būti apsaugotu nuo įvairiausių smurto rūšių, džiaugtis saugia vaikyste“.

Posėdžio metu aptarti vaikų elgesio bei ugdymo klausimai, pristatyta globotinių (rūpintinių) pozityvaus elgesio skatinimo programa „Skėtis“. Programos „Skėtis“ tikslas yra sukurti struktūruotą gyvenimo ir ugdymo (si) aplinką, orientuotą į individualius emocijų ir elgesio sutrikimų turinčių vaikų poreikius ugdytis, išreikšti save ir keisti elgesį, siekiant suteikti kuo daugiau galimybių patirti sėkmę ir gyvenimo džiaugsmą bei motyvuojant juos savikritiškai vertinti ir kontroliuoti savo elgesį bei prisiimti atsakomybę už jį.

Susitikime dalyvavo Tauragės apskrities vaiko teisių apsaugos skyriaus Šilalės rajone patarėja J. Kvietkauskienė, skyriaus vyriausioji specialistė Dalia Kiupelienė, Pajūrio vaikų globos namų direktorė Raimundė Raudonienė, vyriausioji socialinė darbuotoja Roberta Pocienė, šeimynų auklėtojos, tarpinstitucinio bendradarbiavimo koordinatorė Silva Paulikienė, Pajūrio Stanislovo Biržiškio gimnazijos socialinė pedagogė Jurgita Rumšienė, klasės auklėtojas Vytautas Kazlauskas, Globos centro globos koordinatorė Ingrida Kurmienė.

Primename, jog nuo 2018 m. liepos 1 d. teisinė vaiko teisių apsauga centralizuota ir priskirta Valstybės vaiko teisių apsaugos ir įvaikinimo tarnybai, o socialinė apsauga – švietimo, socialinių paslaugų ir sveikatos srities paslaugų teikimas šeimoms, kurios susiduria su sunkumais, išlieka savivaldybių funkcija.

Valstybės vaiko teisių apsaugos ir įvaikinimo tarnybos misija – saugoti ir ginti kiekvieno vaiko teises ir teisėtus interesus. Pagrindinis dokumentas, kuriuo remiantis užtikrinamos visos vaiko teisės ir siekiama, kad visi pasaulio vaikai turėtų laimingą vaikystę – Vaiko teisių konvencija, priimta Jungtinių Tautų Generalinėje Asamblėjoje 1989 m. lapkričio 20 d. Vaikų teises taip pat užtikrina LR vaiko teisių apsaugos pagrindų įstatymas.

 

Valstybės vaiko teisių apsaugos ir įvaikinimo tarnybos

prie Socialinės apsaugos ir darbo ministerijos

Viešųjų ryšių ir komunikacijos skyrius

Urtica

PALIKTI KOMENTARĄ

Parašykite savo komentarą!
Įveskite savo vardą