Iš Šilalės kilusio Pauliaus Briedžio komanda pasaulinėse robotikos varžybose iškovojo 21 vietą

Liepos 16-18 dienomis Vašingtone vyko pasaulinės kasmetinės „FIRST global“ robotikos varžybos, kuriose Lietuvą atstovavo iš Šilalės kilęs Paulius Briedis ir jo moksleivių komanda. Iš 163 komandų jie užėmė 21 vietą. Tai puikus pasiekimas, pažymintis, kad Lietuva sparčiai tobulėjanti technologinė valstybė.

P. Briedis, Vilniaus „Robotikos mokyklos“ įkūrėjas ir direktorius, kartu su trimis ilgamečiais auklėtiniais: Karoliu Miliumi, Luku Strazdu ir Šarūnu Mickumi, dėjo daug pastangų, kad pasiektų tokius aukštus rezultatus. Nors pasiruošti varžyboms lietuviai turėjo mažiausiai laiko iš visų, jie spėjo išvykti treniruotis į kitas šalis, kur pastebėjo sukurto roboto trūkumus ir juos kiek įmanoma pataisė.

Varžybų Vašingtone metu lietuvių komanda buvo pakilusi net į aštuntą vietą. Tiesa, dėl netradicinių varžybų taisyklių, kuomet į vieną aljansą suburiamos trys nepažįstamos komandos ir taškai buvo skaičiuojami bendrai, nekartą teko pasukti galvas ir stengtis rasti būdų, kaip susitarti su kitomis komandomis, nemokant jų kalbos. Tačiau lietuviams pavyko. Po įspūdingo debiuto dalyviai tikina iškart pradėsiantys rengtis kitoms varžyboms, kurios 2018 m. vyks Meksikoje, ir stengsis joms suburti ne tik vaikinų, bet ir merginų komandas.

P. Briedžio komanda pirmoji tarp Baltijos valstybių, pasiekusi tokius aukštus rezultatus robotikos varžybose. Jie aplenkė tokias pažangias valstybes kaip Japonija, Austrija, Kanada, Norvegija ir Kinija.

Džiugu, jog Šilalės rajone užaugo išties daug kraštiečių, tarp kurių ir P. Briedis, garsinančių ne tik Lietuvos, bet ir gimtojo miesto vardą. Didžiuojamės jų pasiekimais ir tikimės, kad ateityje jų tik daugės.

 

 

Rūta Janavičiūtė
Komunikacijos ir informacinių technologijų skyriaus atstovė spaudai

PALIKTI KOMENTARĄ

Parašykite savo komentarą!
Įveskite savo vardą