Šeima išgyveno košmarą, teigia, kad greitoji pas juos važiavo dvigubai ilgiau nei turėtų

Dar visai neseniai Šilalėje nuskambėjo įvykis, kai po pristatymo į Šilalės rajono ligoninės priėmimo skyrių ir patalpinus moterį į 4 aukšto palatą, moteris iššoko per grotuotą langą. Panašu, kad sveikatos sistemoje problemų nemažėja.

Į redakciją kreipėsi dar vienos istorijos sukrėsta Šilalės rajono gyventoja Giedrė.

Moteris laiške informavo, kad vasario 18-osios vakarą jos tėčiui pasidarė bloga. Nedelsiant buvo skambinama skubios pagalbos numeriu 112 ir kviečiama greitoji pagalba.

„Kalbant telefonu man dispečerė man pasakė, kad greitosios automobilių Šilalėje yra tik du, vienas buvo iškvietime Didkiemyje, o kitas Klaipėdoje. Mus ištiko šokas – ką daryti mirštančiam žmogui, mano tėčiui sustojo širdis. Greitosios automobilis važiavo 30 – 40 min nuo iškvietimo. Žinome, kad šiaip iki Šilalės užtrunkame atvažiuoti apie 15 min.
Šilalės greitosios pagalbos automobiliui atvykus nebuvo jokio skubėjimo, jam jau buvo prasidėjusi klinikinė mirtis ir sustojo širdis. Jokių vaistų Šilalės greitosios pagalbos ekipažas neleido, nestatė ir lašalinių, tik pajungė aparatą kuris rodo ar širdis plaka ar ne. Manau taip buvo todėl, kad atvykę pamatė, kad jis jau mėlynas, tai kam čia ir besivarginti, gi lengviausia parašyti, kad žmogus mirė. Ačiū Dievui, kad atvyko greitosios automobilis iš Rietavo, tada vyrai ėmėsi daryti viską, kad tik širdis pradėtų plakti. Šilalės greitosios automobilis neturėjo nei defibriliatoriaus, tai kokią gyvybę gali jie išsaugoti. Kiek žmonių dar turės mirti per tokius medicinos darbuotojus ir ar išvis jie verti medicinos darbuotojų vardo, jeigu elgiasi kaip su gyvuliais?“- klausia Giedrė.

www.silalesnaujienos.lt susisiekus su UAB „Ambulansas“ direktore Loreta Kalnikaite, ji informavo, kad buvo gautas iškvietimas į Dvarviečių kaimą. „Greitosios pagalbos automobilis iškvietimą gavo 22:51 val., o iškvietimo vietoje jau buvo 23:04 val. Atvykimo laikas – 12 minučių. Ekipažui važiuojant per Šiauduvą, buvo informuota, kad į įvykio vietą išsiųsta ir greitoji pagalba iš Rietavo, tačiau ekipažas toliau važiavo. Atvykus į vietą nedelsiant buvo pradėta teikti skubioji pagalba. Labai liūdna, kad artimieji teigia, kad gelbėtojai į savo darbą žiūri atmestinai. Įvykio vietoje vyko komandinis darbas su Rietavo ekipažu. Iki atvykstant šeimos nariai sunegalavusį gaivino patys. Tikrai žinau, kad darbuotojai stengiasi darbą atlikti tinkamai, greitai ir kokybiškai“, – teigė L. Kalnikaitė.

Išgirdusi, kokią versiją buvo pateikta UAB“ Ambulansas“ direktorės, nukentėjusiojo artimoji sakė, kad padarys viską, kad ši situacija išaiškėtų ir ta pusė, kuri meluoja atsakytų. “Jie važiavo daugiau negu 30 min. Kiek per tokius medikus dar mirs žmonių? Aš taip vi stiek nepaliksiu padarysiu viską, kad šita situacija išaiškėtų ir tie melagiai atsiimtų”, – teigė ji.