Primename, kad saugotumėt savo turtą

Nuo mažens mokome vaikus ir vis primename artimiesiems, draugams, kaimynams saugoti savo daiktus, namus ir jame esantį turtą nuo ilgapirščių. Tačiau vistiek užmaršumas ar tiesiog tikėjimas, kad iš manęs nevogs, neapsaugo nuo nekviestų svečių. Per 2020 m. 1 pusm. (sausis- birželis) buvo registruota 168 vagystės Tauragės apskrities vyriausiojo policijos komisariato (toliau – Tauragės aps. VPK) aptarnaujamoje teritorijoje, lyginant su 2019 m. laikotarpiu, tai 26 – iomis vagystėmis mažiau. Remiantis statistika Tauragės aps. VPK registruota – 42 nusikaltamos veikos, Tauragės aps. VPK Šilutės rajono policijos komisariate – 85 nusikalstamos veikos, Tauragės aps. VPK Šilalės rajono policijos komisariate – 25 nusikalstamos veikos bei Tauragės aps. VPK Pagėgių  policijos komisariate – 16 nusikalstamų veikų. 

Vagis vilioja bet kokie matomoje vietoje palikti daiktai, nerakintos namų/buto durys, sodo nameliai ir juose esamas turtas bei viskas iš ko įmanoma pralobti. Dažniausiai vagystės pasitaiko iš gyvenamųjų patalpų (butas, gyvenamasis namas ir kt.), atvirų vietovių (aikštė, kiemas, stotelė, automobilių stovėjimo aikštelė, kelias, kapinės miškas, parkas, pliažas, laukas ar kt.), negyvenamų patalpų (negyvenamas namas, sandėliukas, sandėlis, garažas, ūkinis pastatas, statybos objektas ir kita), prekybos vietų, įstaigų/įmonių, transporto priemonių ir kitų vietų. Policijos pareigūnai primena ir pataria kaip saugoti savo turtą:

  • gyventojams pasirūpinti papildomomis apsaugos priemonėmis: signalizacija, grotomis arba apsauginėmis, išorinėmis žaliuzėmis;
  • nepamirškite pasirūpinti tinkamomis durimis bei sudėtingesnės konstrukcijos spyna;
  • jei turite galimybę, turtą apsidrauskite draudimo bendrovėje;
  • patikima turto apsauga – kaimynai. Labai svarbu su jais palaikyti gerus santykius ir paprašyti, kad pastebėjus įtartinus asmenis šalia jūsų namų apie tai būtų pranešta;
  • dar vienas būdas apsaugoti savo vertingus daiktus – pažymėti juos policijoje;
  • nepalikite atvirose vietose sodo technikos ar kitų daiktų, kurie gali vilioti ilgapirščius.

Taip pat primename ir raginame registruoti savo kamerą, kuri gali padėti užtikrinti Jūsų

bei kitų visuomenės narių saugumą, nutikus nelaimei padėtų aiškinantis įvykio aplinkybes. Nebūk abejingas, užregistruok, truksi iki 5 minučių:

  • užregistruoti savo vaizdo kamerą/kameras gali portale www.epolicija.lt;
  • portale www.epolicija.lt gali palikti prašymą, kad pareigūnas atvyktų pas Jus į namus Jums patogiu laiku ir padėtų užregistruoti turimą kamerą.

Policijos pareigūnai ragina gyventojus būti dėmesingais, pasirūpinti savo turto saugumo bei kurti saugią aplinką.

PALIKTI KOMENTARĄ

Parašykite savo komentarą!
Įveskite savo vardą