Prevencinės priemonės rezultatai

Tauragės apskrities vyriausiojo policijos komisariato aptarnaujamoje teritorijoje visą vasario mėnesį aktyviai buvo vykdoma prevencinė priemonė, kurios metu buvo fiksuojami šiurkštūs Kelių eismo taisyklių pažeidimai. Priemonės metu patruliavimas buvo neviešas (neuniformuoti pareigūnai, nežymėtas policijos automobilis) ir mišrus (uniformuoti pareigūnai, nežymėtas automobilis) būdas.

Vykdant prevencinę priemonę buvo nustatyti šie administraciniai nusižengimai:

  • Pagal LR ANK 420 str. 1 d. – 151 nusižengimas (Lenkimas vietose, kuriuose draudžiama lenkti (sankryžos, pėsčiųjų perėjos));
  • Pagal LR ANK 417 str. 3 d. – 26 nusižengimai (Įvažiavimas į priešpriešinio eismo juostą pažeidžiant KET reikalavimus (Ištisinės kelio ženklinimo linijos reikalavimų pažeidimas));
  • Pagal LR ANK 421 str. – 4 nusižengimai (Važiavimo per geležinkelio pervažas taisyklių pažeidimas);
  • Pagal LR ANK 416 str. – 360 nusižengimai (Leistino važiavimo greičio viršijimas).

Priemonės metu buvo patruliuojama Tauragės, Šilalės, Šilutės rajonuose ir Pagėgių savivaldybėje. Daugiausia pažeidimų nustatyta Šilutės rajono kelyje 141 (Kaunas – Jurbarkas – Šilutė – Klaipėda).

Policijos pareigūnai pastebėjo, kad daugiausiai vairuotojai daro nusižengimus vietose, kuriuose leistinas važiavimo greitis (dėl kelio būklės ar dėl to, kad pavojingi ruožai ir įvyksta daug eismo įvykių) sumažintas. Tokiose atkarpose vieni vairuotojai važiuoja leistinu ir saugiu greičiu, o kiti vairuotojai važiuoja viršydami leistiną ir saugų greitį bei lenkia neleistinose vietose.

Išjungus momentinio greičio matuoklius (,,inkilus“) vairuotojai yra mažiau atsakingesni keliuose, nesilaiko Kelių eismo taisyklių. Vykdant prevencinę priemonę policijos pareigūnai tuo įsitikino ne kartą, tai įrodo ir užfiksuotų nusižengimų skaičius per vieną mėnesį.

Policijos pareigūnai, siekdami kuo efektyviau įgyvendinti eismo saugumo užtikrinimo priemones tikslingai rengs ir toliau prevencines priemones visoje Tauragės apskrities vyriausiojo policijos komisariato aptarnaujamoje teritorijoje.

Vairuotojau, atmink, kad kelyje esi ne vienas. Saugok save ir kitus eismo dalyvius. Vairuok atsakingai!

PALIKTI KOMENTARĄ

Parašykite savo komentarą!
Įveskite savo vardą