Pasitarimas su seniūnais

Sausio 6 dieną Tarybos posėdžių salėje vyko rajono vadovų, seniūnų, Šilalės rajono savivaldybės administracijos skyrių vedėjų pasitarimas. Į pasitarimą atvyko ir KASP Žemaičių apygardos 3-iosios rinktinės 308 pėstininkų kuopos vadas Kęstutis Dembinskas.

K. Dembinskas paaiškino, kad dėl įtemptos politinės situacijos paskutinius metus keitėsi požiūris į krašto saugumą, daugėja įvairių karinių pratybų, grąžinta privalomoji karo tarnyba, daugiau lėšų skiriama krašto gynybai. Karinės pratybos vis dažniau vyksta ne miškuose, o žmonių gyvenamose teritorijose – taip siekiama tobulinti krašto gynybos veiksmus grėsmės atveju. K. Dembinskas dėkojo seniūnams už bendradarbiavimą pratybų metu, nes viena iš pagrindinių problemų – neigiamas visuomenės požiūris. Šiais metais planuojama organizuoti dalinės mobilizacijos pratybas, kurių metu bus galima išsiaiškinti, kiek žmonių, esančių šauktinių sąrašuose, atsilieptų pavojaus atveju Šilalės rajone. Taip pat K. Dembinskas paprašė susirinkusių seniūnų numatyti vietas savo seniūnijose, kuriose kariai galėtų įsirengti nedideles vadavietes ir organizuoti pasipriešinimo veiksmus.

Į susirinkusius seniūnus kreipėsi ir rajono vadovai. Kraupūs įvykiai Kėdainių rajone ir Kražiuose atskleidė opias visuomenės problemas, todėl meras Jonas Gudauskas, Administracijos direktorius Raimundas Vaitiekus ir direktoriaus pavaduotoja Vera Macienė paragino seniūnus tartis su seniūnaičiais, bendruomenių pirmininkais, kitais seniūnijų gyventojais ir paskatinti aktyviau reaguoti į smurtą artimoje aplinkoje bei pasistengti užkirsti kelią tokioms nelaimėms rajone. Rajono vadovai pabrėžė, kad būtina skirti ypatingą dėmesį socialinės rizikos šeimoms, iš įkalinimo įstaigų grįžusiems žmonėms. Planuojama organizuoti susitikimus su rajono žmonėmis, kuriuose dalyvautų rajono vadovai, seniūnai, socialiniai darbuotojai, policijos ir Probacijos tarnybos atstovai.

Savivaldybės administracijos skyrių vedėjai Vilma Kuzminskaitė (Personalo ir ūkio skyrius), Danguolė Račkauskienė (Socialinės paramos skyrius), Reimunda Kibelienė (Turto valdymo ir ekonomikos skyrius), Algimantas Olendra (Žemės ūkio skyrius), Faustas Sragauskas (Investicijų ir statybos skyrius) aptarė su seniūnais bendrus rajono klausimus, iškilusias problemas.

Inga Jonušauskaitė, Komunikacijos ir informacinių technologijų skyriaus vyr. specialistė
DSC-0036-(800x511)-24378 DSC-0041-(800x522)-24379 DSC-0050-(800x520)-24381