Paimti 73 neleistino dydžio bučiukai ir 12 tinklų

Aplinkos apsaugos departamento Klaipėdos gyvosios gamtos apsaugos inspekcijos pareigūnai, kovo pabaigoje, vykdydami  akciją “Lydeka 2022”, tikrino turgavietes bei žvejybos reikmenų parduotuves dėl neteisėtos prekybos ne mėgėjų žvejybos įrankiais. Iš prekeivių Skuode, Tauragėje, Šilalėje ir Klaipėdoje aplinkosaugininkai paėmė 73 neleistino dydžio bučiukus vėžiams gaudyti ir 12 tinklų. Kiekvienam pažeidėjui gresia administracinė atsakomybė iki 1200 eurų.

Vykdami reidus aplinkosaugininkai nustatė 4 asmenis pardavinėjusius draudžiamus mėgėjų žvejybos įrankius. Žvejybos reikmenų parduotuvėse Skuode, Šilalėje ir Klaipėdoje buvo prekiaujama draudžiamų išmatavimų bučiukais vėžiams gaudyti. Tauragės turguje buvo prekiaujama ne tik bučiukais, bet ir statomaisiais tinklais. 

Neleistino dydžio bučiukų skersmuo buvo nuo 70 iki 80 cm, ilgis – nuo 1,1 iki 1,35 m.

Mėgėjų žvejybos taisyklės nurodo, kad bučiukas vėžiams gaudyti turi būti ne ilgesnė kaip 100 cm, ne platesnė kaip 50 cm ir ne aukštesnė kaip 50 cm arba ne didesnio kaip 100 cm pagrindo skersmens bei ne aukštesnė kaip 50 cm gaudyklė.

„Šie reidai parodė, kad vis dar yra atvirai pardavinėjami draudžiami, neleistino dydžio žvejybos įrankiai, taip pat nepasidomima jų išmatavimais ir kokia atsakomybė gresia už tokią prekybą. Visiems prekeiviams pabrėžiame, prekyba ne mėgėjiškos žvejybos įrankiais yra draudžiama ir asmenims gresia administracinė atsakomybė iki 1200 eurų“, – sakė Klaipėdos gyvosios gamtos apsaugos inspekcijos vyriausiasis specialistas Mindaugas Salys.

Pasak aplinkosaugininko visgi džiugina tai, kad šių įrankių išėmimas iš apyvartos užkirto kelią neteisėtam žuvų išteklių panaudojimui.

PALIKTI KOMENTARĄ

Parašykite savo komentarą!
Įveskite savo vardą