Oranizuoti mokymai „Jaunimo politikos įgyvendinimas mano organizacijoje“

2015 m. rugpjūčio 10 – 12 dienomis Paršežerio stovyklavietėje (Požerė, Šilalės raj.) jau antrus metus iš eilės vyko ŠRVJOS „Apskritojo stalo“ organizuojami mokymai organizacijų nariams „Jaunimo politikos įgyvendinimas mano organizacijoje“. Tai dalis Jaunimo reikalų departamento ir Socialinės apsaugos ir darbo ministerijos bei Šilalės savivaldybės finansuojamo projekto „Žalia šviesa jaunimui“.

Mokymų metu išbandyti savo jėgas komandinėse,kūrybiškumo reikalaujančiose užduotyse bei žaidimuose turėjo galimybę net šešių skirtingų organizacijų atstovai: skautai, šauliai, VšĮ „Etnoklubas“, „Laimės vaikai“, Kvėdarnos K. Jauniaus gimnazijos kraštomanų būrelis bei Šilalės rajono visuomeninių jaunimo organizacijų sąjungos „Apskritasis stalas“ savanoriai.

Mokymuose dalyviai turėjo galimybę susipažinti vieni su kitais, žaisti komandinius žaidimus, atrasti bendrumą, ryšį grupėje, komandoje. Susipažinti su kitų nevyriausybinių organizacijų veikla, dalyvauti skautiško laužo programoje, išmokti naujų dainų, skanduočių, žaidimų. Apžvelgėme jaunimo politikos struktūrą, susipažinome su organizacijomis, kurios daro įtaką jos formavimui. Turėjome galimybę pateikti savo idėjas, siūlymus bei įžvalgas Šilalės miesto jaunimo užimtumo gerinimui. Smagu ir naudinga buvo pasidalinti naujomis renginių idėjomis ,kurios galėtų būti įgyvendintos mūsų krašte. Mokymų pabaiga buvo išties įspūdinga – aplink Paršežerį surengtas 16 kilometrų pėsčiųjų žygis, kuris reikalavo didelės ištvermės, įsiklausymo į vienas kito tempą, skatino pasidalinti ne tik idėjomis, bet ir paskutiniuoju vandens gurkšniu bei ragino susidoroti su iškilusiomis problemomis bei iššūkiais. Dalyviai neslėpė, jog šių mokymų nauda buvo itin didelė kompetencijų tobulinime. Vaikai ne tik dalinosi įvairiausiomis idėjomis, naujais žaidimais, laisvalaikio užimtumo pasiūlymais, tačiau ir praplėtė savo akiratį susipažindami su įvairiausių organizacijų veikla.

Šilalės „Apskritojo stalo“ valdyba didžiuojasi, jog projektą remia ne tik Jaunimo reikalų departamentas prie SADM, bet ir Šilalės rajono savivaldybė bei vietiniai verslininkai. Skanias arbatos pertraukėles dovanojo UAB „Pitlius“, patogų apgyvendinimą bei mokymosi sąlygas suteikė Paršežerio poilsiavietės valdytojai.

 

Jaunimo centro „Pulsas“ savanorė Guoda Juškaitė

11844059_1038095152870108_1381829875_n IMG_4280

43 KOMENTARAI

PALIKTI KOMENTARĄ

Parašykite savo komentarą!
Įveskite savo vardą