Netradicinės pamokos Kvėdarnos Kazimiero Jauniaus gimnazijoje

Spalio 13 dieną, antradienį, Kvėdarnos Kazimiero Jauniaus gimnazijoje lankėsi Užkrečiamųjų ligų ir AIDS centro direktorius, medicinos mokslų daktaras, profesorius Saulius Čaplinskas, Centro visuomenės sveikatos specialistė Gitana Kurbanovė bei Švietimo ir komunikacijos skyriaus vedėjas Zigmas Nagys. Juos apsilankyti pakvietė Šilalės rajono savivaldybės visuomenės sveikatos biuro direktorė Loreta Petkuvienė bei Vaikų ir jaunimo sveikatos priežiūros specialistė Raimonda Lekavičienė.

Specialistai 8-12 klasių moksleiviams skaitė paskaitas apie lytinę brandą bei elgesio ligas.

Profesorius S. Čaplinskas atkreipė dėmesį į tai, kad žmogaus elgesio ligos (priklausomybės, infekcinės, lytiškai plintančios ligos) tampa vis opesne problema modernioje visuomenėje. Lektorius pristatė atlikto tyrimo rezultatus, kurio metu paaiškėjo, kad daugiausiai lietuviai žino apie infekcines ligas, gripą bei erkių platinamas ligas. Vidutiniškai žinių žmonės turi apie lytiškai plintančias ligas ir tuberkuliozę. Mažiausiai žmonės žino apie įvairių tipų hepatitus (A,B,C) ir tymus.

Moksleiviams jis aiškino kaip smegenis veikia alkoholis, narkotikai bei nikotinas, taip pat pakomentavo, kodėl taip priprantama prie šių medžiagų. Lektorius atkreipė dėmesį į tai, kad kuo anksčiau nepilnametis pradeda rūkyti, tuo yra didesnė galimybė, kad jis ateityje taps priklausomu nuo psichotropinių medžiagų.

S. Čaplinskas teigia, kad kas trečias lietuvis vis dar galvoja, kad gripas yra gydomas antibiotikais. Deja, antibiotikai yra skirti gydyti infekcines, o ne virusines ligas, taigi be reikalo geriami antibiotikai daro žmogaus organizmui daugiau žalos negu naudos.

Taip pat profesorius jaunimui vaizdžiai papasakojo kas yra ŽIV ir AIDS, kaip apsisaugoti nuo šių ligų.

Po išklausytų paskaitų pakalbinti moksleiviai teigė, kad paskaitos buvo labai įdomios ir naudingos.

Inga Jonušauskaitė,
Komunikacijos ir informacinių technologijų skyriaus vyr. specialistė

Nėra galerija pasirinktas ar galerija buvo ištrintas.

PALIKTI KOMENTARĄ

Parašykite savo komentarą!
Įveskite savo vardą