Mokytis visada tinkamas metas

Dažnas netekęs darbo ir jo nerandantis vyresnis žmogus kaltę verčia savo amžiui ar darbdaviams, kurie nepageidauja priimti vyresnių darbuotojų, net nepagalvodamas, kad brandaus amžiaus darbuotojas gali būti kur kas patrauklesnis už daugelį jaunų specialistų, jeigu sukauptą patirtį ir turimas žinias papildytų nauja, darbo rinkoje paklausia kvalifikacija arba kompetencijomis.

Gerai dirbančių kvalifikuotų darbuotojų trūkumas jaučiamas visose srityse, o vyresnis žmogus, anot darbdavių, yra pastovesnis, atsakingesnis, vertinantis savo darbo vietą ir nesivadovaujantis emocijomis.

Neseniai startavęs ESF projektas „Vyresnio amžiaus bedarbių rėmimas“ suteikia galimybes 55 metų ir vyresniems nedirbantiems asmenims įgyti paklausią profesiją ir įsivirtinti darbo rinkoje. Tauragės teritorinė darbo birža paklausią profesiją siūlo rinktis iš daugiau kaip 7000 mokymo programų, populiariausios: apdailininko, pastatų apšiltintojo, sunkiasvorių sunkvežimių vairuotojo, tekintojo, suvirintojo, virėjo ar konditerio, siuvėjo, pardavėjo, slaugytojo padėjėjo, medienos apdirbimo staklių operatoriaus, baldžiaus, elektromonterio ir kt.

Labai svarbu, kad, pasirinkę paklausią profesiją, bedarbiai patys gali rinktis mokymo įstaigą, kurioje įgytų įsidarbinimui arba savarankiškai veiklai (darbui su verslo liudijimu ar individualios veiklas pažyma) reikalingų kompetencijų. Mokymosi metu bedarbiams kompensuojamos sveikatos patikrinimo, kelionės, apgyvendinimo išlaidos, mokama stipendija.

Projektas „Vyresnio amžiaus bedarbių rėmimas“ taip pat sudaro galimybes atokesnėse vietovėse gyvenantiems žmonėms pasinaudoti teritorinio judumo priemone, kuomet kompensuojamos kelionės į darbą išlaidos, o darbdaviams įdarbinantiems 55 metų ir vyresnius darbo ieškančius asmenis iš dalies kompensuojamos darbo užmokesčio išlaidos.

Kviečiame darbdavius ir bedarbius pasinaudoti galimybe ir dalyvauti projekto veiklose. Išsami informacija Tauragės teritorinės darbo biržos internetinėje svetainėje: http://www.ldb.lt/TDB/Taurage/

 

 

 

 

Tauragės teritorinės darbo biržos Užimtumo rėmimo skyriaus informacija

54 KOMENTARAI

PALIKTI KOMENTARĄ

Parašykite savo komentarą!
Įveskite savo vardą