Lileikėnų kaime atkasti vokiečių karių palaikai

Liepos 22 dieną Lileikėnų kaime, Pajūrio seniūnijoje, netoli kaimo kapinaičių, buvo atkasti keturių vokiečių kareivių, kurie žuvo per Antrąjį pasaulinį karą 1944 metais, palaikai.

Karių perlaidojimą inicijavo Ida ir Jurgis Juozapaičiai bei Zigmas Šerpytis – jie 2014 metais kreipėsi į Šilalės rajono savivaldybę. Z. Šerpytis gimė ir augo Lileikėnų kaime, o jo mama Cholastina Kairytė-Šerpytienė matė kaip Raudonosios armijos kareiviai sunkiuoju pabūklu pašovė vokiečių šarvuotį. Jame buvę keturi kareiviai mirė.

Įvykį mačiusi moteris vėliau pasikvietė keletą vyrų ir palaidojo žuvusiuosius. Ch. Kairytė-Šerpytienė prižiūrėjo šį kapą, sodindavo gėles, uždegdavo žvakes. Vėliau kartu su sūnumi Z. Šerpyčiu ji persikėlė į Vingininkų kaimą. Istoriją apie žuvusius kareivius moteris papasakojo netoliese gyvenantiems I. ir J. Juozapaičiams, kurie turi giminių Vokietijoje bei kalba vokiškai.

Prieš mirtį Ch. Kairytė-Šerpytienė savo sūnaus Z. Šerpyčio ir kaimynų I. ir J. Juozapaičių prašė prižiūrėti kapą ir, atsiradus galimybei, perlaidoti ten gulinčius kareivius. Šiuo metu Z. Šerpytis ir Juozapaičiai yra silpnos sveikatos, todėl nebegali lankyti kapo. Žmonės kreipėsi į Savivaldybę, norėdami išsaugoti mirusių karių atminimą.

Savivaldybės atstovai kreipėsi į Kultūros vertybių globos tarnybą (direktorius Linas Kvizikevičius) ir tarnybos darbuotojai pasirūpino karių kūnų ekshumacija. Tikimasi, kad išlikusių atpažinimo ženklų dėka pavyks nustatyti  palaidotųjų asmenybes bei perlaidoti juos žuvusių vokiečių karių kapinėse.

 

Inga Jonušauskaitė, Komunikacijos ir informacinių technologijų skyriaus vyr. specialistė
www.silale.lt inf.

PALIKTI KOMENTARĄ

Parašykite savo komentarą!
Įveskite savo vardą