Kokia yra namo statybų kaina?

Projektavimo rinka yra labai specifinė: paslaugos kaina dažniausiai priklauso nuo projekto sudėtingumo, jo sudėties, sprendinių skaičiaus, paraiškų skaičiaus, nuo to, ar perkami techniniai daiktai, techniniai darbo elementai, darbo prekės. Namo kartotinėje programoje yra tiek architektūrinės, tiek konstrukcinės dalys. Jų kainos nurodytos pasirinktos įmonės svetainėje, viską galite rasti ,,E namai”. Koreguojant išorines sienas, langus, vidines pertvaras, keičiant originalius pasikartojančius elementus galima šiek tiek padidinti projekto kainą. Kiekvienu atveju pakeitimai vertinami individualiai, atsižvelgiant į projekto sudėtingumą. Į individualius projektus įtrauktos ir architektūrinės bei konstrukcinės dalys, kurių kaina priklauso nuo projekto dydžio, užsakovo pageidavimų, specialių užstatymo sąlygų, sklypo reljefo sudėtingumo, vietos. Šio namo kaina visada didesnė nei pasikartojančio namo projekto.

Iš anksto aptarkite viską, kas Jums neaišku, nes namą statotės ne metams

Naujame savo name turite gyventi laimingai ir patogiai. Norint, kad svajonės taptų realybe, svarbu dirbti su dizaineriais, išsakyti vienas kitam savo lūkesčius ir pageidavimus, suprasti vienas kitą. Architektas turi įsigilinti į užsakovo išsakytas idėjas, norus, kriterijus, pageidavimus, matyti visumą, o toks žmogus turi suprasti stilių, statybos būdus ir, žinoma, įstatymus. Visų pirma, klientas kvalifikuotiems ekspertams turėtų pateikti pagrindinius dokumentus: nekilnojamojo turto registracijos liudijimą, sklypo planą, topografines nuotraukas. Statomas namas turi būti integruotas su aplinka, todėl projektuotojui svarbu nuvykti į objektą, išanalizuoti sklypą, aptarti užsakovo gyvenimo būdą, šeimos sudėtį. Bėgant metams poreikiai ir galimybės keičiasi, todėl verta pagalvoti apie gyvenimą name po dešimtmečių (kaip gyvenate dabar ir kaip įsivaizduojate savo būsimą gyvenimą), kad būtų galima numatyti galimybę pakeisti kambario paskirtį.

Labai svarbu aptarti architektūrinį stilių: klasikinis, modernus ir įvertinti tai, kad namas gali būti pagamintas iš ekologiškų, atsinaujinančių medžiagų. Numatyti darbų apimtis, susitarti dėl kainos. Įvertinęs visus aspektus, architektas rengia projektą, o gera ir tinkama pradžia projekto sėkmei yra labai svarbi. Žinoma, jei norite, kad namas būtų tinkamas gyventi ir po dešimtmečio, turite dirbti su profesionalais, kurie išmano savo darbą ir renkasi tik aukščiausios kokybės produktus ir statybines medžiagas, kad namo kokybė ir išorinis, vidinis grožis ilgai išliktų nepakitęs. Netaupykite namo statyboms, nes jame gyvensite daug metų, jis turi jums patikti ir tikti.