Į gimtąją Šiauduvą grįžo pristatyti autobiografinę knygą

Praėjusį penktadienį Šiauduvos bibliotekoje pristatyta Alfonso Pipiro knyga „Audringo gyvenimo akimirkos“. Šioje knygoje žurnalistas A. Pipiras pasakoja apie savo šeimos pokario metais patirtus išgyvenimus gimtajame Šiauduvos kaime, vaikystės ir paauglystės prisiminimus Klaipėdoje bei apie beveik 20 gyvenimo metų praleistų Gargžduose. Šis knygos pristatymas itin svarbus autoriui – ta proga į vaikystės kraštą – Šiauduvą – jis grįžo po pusšimčio metų.

Autobiografinį leidinį A. Pipiras sakė rašęs apie aštuonis mėnesius. Į knygą sudėjo labai daug savęs. Autorius prisipažino, nors ir turėjęs ilgametės darbo patirties žurnalistikos srityje, tačiau rašyti knygą apie savo gyvenimą pareikalavę daug pastangų.

76-erių metų rašytojas renginio metu atvirai kalbėjo apie save, knygos rašymą, dabartinį gyvenimą, gimtojo krašto ilgesį. Jį ypač sujaudino į knygos pristatymą gausiai susirinkę šiauduviškiai, kurie pasidalijo prisiminimais apie autoriaus tėvus, jų tuometinę sodybą.

Pipirų šeima iš Šiauduvos pasitraukė apie 1946 metus ir nuo to laiką tik vieną kartą,  nepriklausomos Lietuvos laikais, Alfonsas kartu su seserimis ryžosi sugrįžti apžiūrėti gimtąsias vietas. Autorius sakė, kad apsilankyti dažniau bijodavęs dėl tuometinės nepalankios politinės situacijos, o vėliau – dėl įvairių šeimyninių aplinkybių. Todėl A. Pipiras džiaugėsi, kad jo išleista knyga tapo tarsi tiltu su gimtąja Šiauduva – tai knygos dėka jis vėl sugrįžo namo.

Autorius knygos pristatymo metu neslėpė jaudulio ir ašarų. Kupinas emocijų jis dėkojo visiems susirinkusiems. Už visokeriopą pagalbą ir paramą leidžiant knygą jis ypač dėkojo Šilalės rajono savivaldybės merui Jonui Gudauskui.

Renginyje dalyvavęs Savivaldybės vadovas J. Gudauskas pasidžiaugė, kad autorius nepamiršo savo šaknų ir į gimtąjį kraštą sugrįžo nors ir po daugelio metų.

Autorių su debiutiniu leidiniu pasveikino ir Savivaldybės administracijos direktoriaus pavaduotoja Vera Macienė, Laukuvos seniūnijos seniūnas Virgilijus Ačas ir Šilalės rajono savivaldybės viešosios bibliotekos direktorė Astutė Noreikienė. Savo kūrybos eiles apie „Pipirynę“ jam dovanojo giminaitė, poetė Reda Vaitkevičienė.

Renginį vedusi Šiauduvos filialo bibliotekininkė Joana Jokubauskienė padėkojo A. Pipirui už išleistą knygą ir Šiauduvos krašto garsinimą. Ji taip pat pakvietė visus apžiūrėti mero J. Gudausko iniciatyva parengtą parodą apie garsų šiauduviškį, teisininką ir buvusį teisingumo ministrą Joną Gudauskį.

Rima Norvilienė, Šilalės rajono savivaldybės viešosios bibliotekos Informacijos skyriaus vedėja, autorės nuotr.

44 KOMENTARAI

PALIKTI KOMENTARĄ

Parašykite savo komentarą!
Įveskite savo vardą