Erasmus+ projekto dalyvių vizitas Estijoje

Šilalės Dariaus ir Girėno progimnazijos mokytojai Lineta Dargienė, Irena Navikienė, Regina Kelpšienė bei direktorius Arūnas Aleksandravičius, vykdydami Erasmus+ projektą „Riding the Rainbow to a Better Future“, lapkričio 9-14 dienomis lankėsi Estijoje, Talino Pae gimnazijoje. Projekto tikslas – gerosios patirties sklaida mokykloje, atliktų darbų įvertinimas, būsimų veiklų aptarimas.

Talino Pae gimnazijoje mokosi apie 1200 mokinių. Gimnazija išsiskiria tuo, kad yra rusakalbių mokykla, kurioje mokomieji dalykai dėstomi estų kalba. Taip rusakalbiai lengviau išmoksta estų kalbą nuolat ją girdėdami pamokų metu ir taip lengviau integruojasi visuomenėje.

Susitikimo metu buvo lankytasi Talino Pae gimnazijos anglų bei rusų kalbų pamokose, kurias vedė gimnazijos mokytojai. Buvo įdomu pamatyti, kokius metodus taiko mokytojai, kaip dirba su mokiniais, kokius tikslus įgyvendina bei kaip vertina mokinių pažangą. Kitą dieną projekto partnerių laukė iššūkis – turėjome vesti anglų kalbos pamokas estų mokiniams. Buvo įdomu pabendrauti su mokiniais, išmokyti juos naujų dalykų apie Lietuvą, sužinoti, ką jie žino apie mūų šalį. Dar viena popietė buvo skirta projekto dalyvių tobulinimuisi informacinių technologijų srityje. Kolegos iš kitų šalių pristatinėjo įvairias programėles, palengvinančias mokytojo darbą bei darančias patrauklesnį mokymosi procesą.

Kitomis dienomis vyko su projekto temomis susijusios veiklos. Gilindamiesi į ekologijos temą lankėmės Sagadi dvare įkurtame miško muziejuje, apžiūrėjome Lahemaa nacionaliniame parke įrengtus pėsčiųjų takus per pelkes, žavėjomės rudenėjančia gamta. Aptardami verslumo temą dalyvavome Talino Pae gimnazijos mokinių organizuotoje ekskursijoje po senamiestį.

Lineta Dargienė, Šilalės Dariaus ir Girėno progimnazija

 

DSCF6917 DSCF6986 DSCF7086 foto1 foto2 foto3

PALIKTI KOMENTARĄ

Parašykite savo komentarą!
Įveskite savo vardą