Deklaruoti ir sumokėti metinį PVM – iki spalio 1 d.

Tauragės apskrities valstybinė mokesčių inspekcija (toliau – Tauragės AVMI) primena, kad iki spalio 1 d. pridėtinės vertės mokesčio (toliau – PVM) mokėtojai turi pateikti metinę PVM deklaraciją FR0516 ir jos priedus.

Metinę PVM deklaraciją privalo pateikti PVM mokėtojai (įskaitant fizinius asmenis), kurie deklaruojamais ataskaitiniais kalendoriniais metais vykdė mišrią veiklą ir įsigytų prekių bei paslaugų pirkimo (importo) Pridėtinės vertės mokestį nustatyta tvarka paskirstė proporcingai. Taip pat metinę PVM deklaraciją turi pateikti ir tie PVM mokėtojai, kurių įsigyto (pasigaminto, įskaitant pastato (statinio) esminį pagerinimą) nekilnojamojo pagal prigimtį daikto ir kito ilgalaikio materialiojo turto pirkimo (importo) PVM ar jo dalis turi būti patikslinta dėl šio turto naudojimo neapmokestinamoje/mišrioje veikloje.

PVM deklaraciją ir jos priedus greičiausia ir paprasčiausia pateikti elektroniniu būdu per VMI Elektroninio deklaravimo sistemą, taip pat galima tiesiogiai įteikti Tauragės apskrities valstybinės mokesčių inspekcijos (toliau – Tauragės AVMI) darbuotojui arba atsiųsti paštu.

Atkreipiame dėmesį, kad metinėje PVM deklaracijoje apskaičiuota papildomai mokėtina PVM suma privalo būti sumokėta iki spalio 1 d.

Laiku mokėti privaloma ne tik metinį PVM, bet ir apskaičiuotą mokėtiną mokestinio laikotarpio – mėnesio PVM sumą (deklaruotą PVM deklaracijoje FR0600), ją sumokėti reikia ne vėliau kaip iki kito mėnesio 25 dienos (t. y. apskaičiuotą PVM sumą už rugpjūčio mėn. reikia sumokėti iki rugsėjo 25 d.).

„Už savalaikį mokesčių nemokėjimą Administracinių teisės pažeidimų kodekse yra numatyta atsakomybė – nepareigingiems mokesčių mokėtojams gresia baudos, tačiau Mokesčių inspekcija nesiekia nubausti kuo daugiau mokesčių mokėtojų, todėl raginu mokestines prievoles vykdyti laiku“,- pasakoja Tauragės AVMI viršininkė Laimutė Mačernienė, primindama, kad mokesčių mokėtojams padėti laiku mokėti mokesčius gali inspekcijos interneto svetainėje www.vmi.lt ir asmeninėje vartotojo paskyroje „Mano VMI“ teikiama paslauga – Mokesčių deklaravimo ir sumokėjimo kalendorius. Jame aktuali informacija susisteminta ir pateikiama gyventojams, verslui bei viešajam sektoriui atskirai.

Mokesčių mokėtojai, patiriantys finansinių sunkumų ir negalintys laiku sumokėti mokesčių, gali prašyti mokesčių administratoriaus atidėti (iki vienerių metų) arba išdėstyti mokestinių nepriemokų sumokėjimo terminus (sudaryti mokestinės paskolos sutartį), taip pat mokestinę nepriemoką gali perimti kitas juridinis ar fizinis asmuo.

Daugiau informacijos fiziniai ir juridiniai asmenys gali sužinoti paskambinę Mokesčių informacijos centro telefonu 1882 ar apsilankę VMI interneto svetainėje www.vmi.lt. VMI pažymi, kad Mokesčių informacijos centro trumpuoju telefonu 1882 teikiamos konsultacijos įrašomos ir yra lygiavertės rašytinėms.

51 KOMENTARAI

PALIKTI KOMENTARĄ

Parašykite savo komentarą!
Įveskite savo vardą