„Bėda po vieną nevaikšto“ – įkliuvęs su cigaretėmis, netrukus sulaikytas ir už kanapių auginimą

Šiuo metu Tauragės apskrities vyriausiajame policijos komisariate vykdomi du atskiri ikiteisminiai tyrimai vieno jauno vyro atžvilgiu.

Praėjusią savaitę, rugsėjo 6 d., apie 3.10 val. Šilalės r., Kvėdarnos sen., Grimzdų k., Šilalės rajono policijos komisariato pareigūnai patikrinimui sustabdė 21-erių šilališkio vairuojamą automobilį „Mazda“. Pareigūnai netruko pastebėti ant galinės sėdynės esančias cigaretes „Winston blue“ be banderolių. Įtariant, kad automobilyje gali būti ir daugiau neteisėtai gabenamų cigarečių, buvo nuspręsta automobilį apžiūrėti nuodugniau. Pro pareigūnų akis nepraslydo tai, kad galinis transporto priemonės buferis yra tik dalinai priveržtas. Netrukus jis buvo atsuktas. Pareigūnai ten aptiko slėptuvę, kurioje rasta dar daugiau cigarečių, pažymėtų Baltarusiško pavyzdžio banderolėmis. Viso buvo rastas ir išimtas 3 771 cigarečių pakelis, kurių bendra vertė sudaro 10 825,48 eurus.

Vos po kelių dienų tas pats vaikinas vėl kliuvo pareigūnams į akiratį. Tikrindami gautą informaciją, kad sodyboje, esančioje Šilalės r., Grimzdų k., galimai auginamos narkotinės medžiagos, pareigūnai nuvyko į minėtą vietą. Apžiūrint šiltnamį, viduje ir aplink jį, buvo rasta, kaip įtariama, kanapių lapų, o toliau nuo sodybos rasti ir paimti 8 stiebai su lapais ir šaknimis taip pat, kaip įtariama, kanapių. Iš karto po įvykio dėl neteisėto kanapių auginimo jaunas vaikinas buvo sulaikytas.

Šilališkiui už neteisėtą disponavimą akcizais apmokestintomis prekėmis gresia bauda arba laisvės atėmimas iki 7 metų. Ne ką mažesnė atsakomybė gresia ir už neteisėtą kanapių auginimą. Vaikinui, kaip įtariama, užsiiminėjusiam šia neteisėta veika gresia viešieji darbai arba bauda, arba laisvės apribojimas, arba areštas, arba laisvės atėmimas iki 5 metų.

Policija ragina gyventojus nelikti abejingiems daromiems teisės pažeidimams ir apie jiems žinomas panašaus pobūdžio nusikalstamas veikas pranešti:

  • Policijos budėtojų telefonu (8 446) 20 270;
  • Anoniminiu policijos pasitikėjimo telefonu (8 446) 61 952;
  • Bendruoju pagalbos telefonu 112.dav

    dav