APVA parama šilumos siurbliams puiki galimybė atsinaujinti seną šildymo sistemą

Vis daugiau žmonių renkasi ekologiškas namų apšildymo sistemas. Žinoma, ne tik dėl gamtos puoselėjimo, tačiau dažnai pirmiausia dėl savęs. Tvarus gyvenimas – kokybiškas gyvenimas. Juk dažnai greta ekologijos „eina“ ir ekonomija, kurios siekia daugelis. Šilumos siurbliai dažnai pristatomi kaip geriausia šilumos išgavimo sistema. Džiugu, kad valstybė teikia subsidijas, kurios leidžia įrangą įsigyti pigiau.

Lietuviai renkasi patogumą

Šilumos siurbliai, lyginant su kitomis šilumos išgavimo sistemomis, laimi dėl daugelio priežasčių. Tiek specialistai, tiek įrangas jau įsigiję asmenys tikina, kad pirmiausia džiugina komfortas. Nereikia skirti dėmesio kaip kad kieto kuro katilui. Ypač, kai kūrenama malkomis.

Žinoma, patogu, kad nereikia prižiūrėti katilinės. Tokios patalpos apskritai namuose nebereikia, kadangi šilumos siurbliai yra montuojami gyvenamosiose patalpose. Įranga – nedidelių matmenų, daugelis sutinka, kad stilinga. O kur dar mažesnės energijos sąnaudos. Galima sutaupyti net iki 70 procentų energijos, kuri anksčiau buvo skirta šilumos išgavimui.

Mūsų klientai džiaugiasi, kad šilumos siurbliai, tai universalūs įrenginiai. Šilumos siurbliai oras-oras ne tik šildo patalpas, bet ir jas vėsina, o oras-vanduo šilumos siurbliai ruošia karštą vandenį“,- pasakoja UAB „Elkondas“ direktorius Deividas Kairys.

Tai ne tik suteikia daugiau komforto, tačiau ir padeda sutaupyti. Žinoma, svarbu rasti konkrečiam būstui labiausiai tinkamą šilumos siurblį, taip pat, derinti jo pasirinkimą prie namų ūkio poreikių. Mūsų specialistai dėl to konsultuoja nemokamai“,- priduria.

Reikalavimai APVA paramai

APVA (Lietuvos Respublikos ministerijos Aplinkos projektų valdymo agentūra) paramai gauti reikia atitikti tam tikrus kriterijus. Esminiai aspektai, kuriuos turi žinoti kiekvienas, planuojantis pretenduoti į subsidiją, yra:

  • Kompensacija yra teikiama sistemoms, kurios veikia naudodamos iškastinį kurą (gamtines dujas, anglis, durpių briketus, dyzelinį krosnių kurą, ir pan.) ir yra keičiamos į įrangas, kurios naudoja atsinaujinančius energijos šaltinius.
  • Subsidiją gauti gali tik fiziniai asmenys.
  • Subsidiją gali gauti tik tie asmenys, kurių namas arba kitas NT objektas yra įregistruotas Registrų centre ne mažiau nei 5-erius metus. Namams, kurie yra pastatyti neseniai, parama nėra teikiama.
  • Vykdant pastato rekonstrukciją pateikti paraišką galima tik tokiu atveju, kai NT objekto baigtumas yra ne mažesnis nei 100 proc.
  • Pastatas, žinoma, negali būti prijungtas prie centralizuotos šilumos sistemos.

Dažnas mūsų klientas ateina prašydamas padėti rasti tokius šilumos siurblius, kurie atitinka APVA keliamus reikalavimus. Mes, žinoma, padedame, kadangi suprantame, kad rasti sistemą, kuri tinka būstui ir tuo pačiu atitinka reikalavimus gali būti sunku tam žmogui, kuris su tuo nedirba kasdien“,- pasakoja D. Kairys.

Paramos gavimo žingsniai

D. Kairys dalinasi žingsniais, kuriuos reikia atlikti norint gauti paramą. „Pirmiausia reikia nuspręsti – kokios galios įrenginys reikalingas. Žinoma, jis pasirenkamas pagal būsto plotą, namo energinę klasę, pagal žmonių, kurie gyvena namuose skaičių bei kitas smulkmenas, kurias reikia aptarti su mūsų specialistais“.

Tuomet yra teikiama paraiška APVA paramai gauti. Paraiška yra teikiama elektroniniu būdu iki 2022 liepos 15 d. 17:00 val. Finansuojamoji dalis sudaro  50 proc. tinkamų finansuoti išlaidų.

Taip pat suteikiama unikali galimybė socialiai remtiniems asmenims, nes šiuo metu atsinaujinant šildymo sistemą jiems finansuoja net 85% 1kW įrangos įkainio.

UAB “Elkondas” siūlo didelį oro kondicionierių, šilumos siurblių ir vėdinimo įrenginių asortimentą. „Konsultuojame ir gyvai adresu Stoties g. 17, Tauragė. Jūsų patogumui – tame pačiame pastate yra įsikūrusi įmonė UAB „Nermeda“, kuri siūlo didelį elektros prekių asortimentą. Viskas Jūsų namų komfortui“,- pasakoja D. Kairys.

Rinkitės šilumos siurblius – gyvenkite patogiai ir taupiai!