Šilalės krašte 18-ąjį kartą stabtelėjo tarptautinis festivalis „Poezijos pavasaris“

Gegužės 25 dieną, penktadienį, 54-asis tarptautinis festivalis „Poezijos pavasaris“ surengtas Vytogaloje, prie legendinio lakūno Stasio Girėno klėtelės-muziejaus. Tą pačią dieną poezijos garsai skambėjo ir Bijotuose, prie Dionizo Poškos Baublių muziejaus, kur buvo įteikta Šilalės rajono savivaldybės Dionizo Poškos vardo premija.

 

Vytogaloje ir Bijotuose poezijos galia dalijosi Algimantas Mikuta, Viktoras Rudžianskas, Gvidas Latakas ir aktorius Sigutis Jačėnas. Eiles skaitė ir mūsų kraštiečiai – Šilalės literatų klubo „Versmė“ nariai: Teresė Ūksienė, Marė Lyda Voroneckaja, Nijolė Katelynienė, Dalia Petkevičienė, Irena Leontjevienė ir Elena Vismantienė.

Renginio svečius ir dalyvius Vytogaloje sveikino Šilalės rajono savivaldybės viešosios bibliotekos direktorė Astutė Noreikienė ir Stasio Girėno klėtelės-muziejaus muziejininkė Lina Gudeliūnienė. Prie seniausio ir mažiausio Lietuvos muziejaus sveikinimo kalbas sakė Šilalės rajono savivaldybės meras Jonas Gudauskas ir Šilalės Vlado Statkevičiaus muziejaus direktorė Soneta Būdvytienė.

 

Bijotuose:

Nuo 2009 metų „Poezijos pavasario“ metu tradiciškai įteikiama Šilalės rajono savivaldybės Dionizo Poškos vardo premija. Šiemet ji atiteko poetui Algimantui Mikutai už eilėraščių rinkinį „Kelias į laumes“. Premija skiriama už geriausią naują lietuviškos poezijos rinkinį, išleistą praėjusiais kalendoriniais metais, kuriame atspindi etniniai motyvai, lietuviškos tradicijos ir istorinė tautos atmintis. Laureato diplomą ir piniginę premiją įteikė meras Jonas Gudauskas.

Apie poetą ir vertėją Algimantą Mikutą galima kalbėti apdovanojimais, mat jų yra gavęs išties daug: pradedant 1979-aisiais, kuomet tapo „Poezijos pavasario“ laureatu ir baigiant Dionizo Poškos vardo premija. Įdomu tai, kad rašytojo eilėraščiai pradėti spausdinti dar 1958 metais. Taigi šiemet minimas jo veiklos 60 metų jubiliejus. Yra daugiau kaip penkiolikos poezijos knygų autorius. Pagal poeto tekstus sukurta daugiau kaip 50 dainų.

Stasio Girėno gimtinės sode poetinę nuotaiką savo kūrybos dainomis padėjo kurti šilališkė, meniškos sielos asmenybė Fausta Noreikaitė. Tuo tarpu Bijotuose koncertinę programą parodė Kaltinėnų kultūros namų vokalinis ansamblis ir kapela.

Vytogaloje:

Daugiau nei pusšimtį metų gyvuojantis festivalis mūsų krašte pirmą kartą stabtelėjo 1967 metais. Šilalės rajone jis rengiamas 18-ąjį kartą.

Šventę visoje Lietuvoje organizavo Lietuvos rašytojų sąjunga ir Rašytojų klubas. Šilalės rajone festivalį rengė Šilalės rajono savivaldybė, Šilalės rajono savivaldybės viešoji biblioteka, Šilalės Vlado Statkevičiaus muziejus. Prisidėjo Upynos Stasio Girėno mokykla, Stasio Girėno gimtinės muziejus, Upynos ir Bijotų seniūnijos.

Šilalės rajono savivaldybės viešosios bibliotekos inf.

PALIKTI KOMENTARĄ

Parašykite savo komentarą!
Įveskite savo vardą