Pagramančio regioniniame parke – masiškiausias Lietuvoje moterų žygis pėsčiomis

Kovo 12 dieną Pagramančio regioniniame parke vyko pėsčiųjų žygis. Žygis buvo ypatingas, nes skirtas tik moterims ir merginoms. Organizatoriai stengėsi, kad žygis būtų įdomus, turiningas, pritaikytas tiek patyrusioms aktyvaus laisvalaikio mėgėjoms, tiek pirmą kartą dalyvaujančioms, tiek vaikams ir net keturkojams.

Daug kas prieš žygį klausinėjo, kodėl žygis tik moterims ir merginoms. Atsakymas paprastas: tiesiog norėjome kitaip pažymėti Kovo 8-ąją. Be to, Tiberiados bendruomenė bei Europos skautų brolija kartu su kitais savanoriais 2016 metais kvietė vyrus ir tėčius į vyrų piligriminius žygius. Tuomet moterys klausinėjo, kodėl jos negali dalyvauti žygiuose. Organizatoriai skubėjo patikinti, kad tokie yra Europos skautų asociacijos įstatai ir ugdymo metodai. Tiesiog vaikinus ir merginas mokome atskirai. Taigi, taip ir kilo idėja – surengti pėsčiųjų žygį moterims.

15 kilometrų atstumą pasiryžo įveikti per 200 žygeivių iš visos Lietuvos. Svečių sulaukta iš Vilniaus, Kauno, Šiaulių, Mažeikių, Klaipėdos, Šilalės, Šilutės, Marijampolės, Jurbarko, Tauragės bei iš kitų miestų ir rajonų.

Ryte, prie pavėsinės „Šunijos“ pradėjo buriuotis žygeivės ir žygeiviai (vyrų nediskriminavome, jų buvo net 6). Čia buvo įrengtas startas ir finišas. Žygio dalyves pasveikino Pagramančio regioninio parko direktorius Sigitas Mėlinavičius, apie maršruto kaimus ir jų istoriją pasakojo Tauragės kultūros paveldo tarnybos vedėjas Edmundas Mažrimas, sėkmės ir geros nuotaikos linkėjo Tauragės girininkijos girininkas Aidas Gaudiešius, o žygeives į žygį lydėjo šių eilučių autorė.

Kelionė vyko Šunijos ir Jūros upių bei upelių pakrantėmis, miškais ir pievomis. Žygio metu žygeivės galėjo aplankyti keturis nykstančius regioninio parko kaimus, objektus – Rekstukų atodangą, tame pačiame kaime stūksantį 2008 metais atrastą piliakalnį, Molotovo linijos bunkerius, partizanams ir tremtiniams atminti pastatytą paminklą, Reksčių maskolkapį ir senąsias kapinaites, kuriuose palaidotas knygnešys, žuvęs pirmąją karo dieną (1941 m.), Antanas Pakutinskas. Taip pat pasigrožėti Šunijos ir Jūros upių slėniais, kraštovaizdžiu.

Karinėse istorinėse maršruto vietose visų laukė istorinio projekto „Praeities atgarsiai“ autorius Andrius Pleikys. Jis pristatė Molotovo gynybinę liniją, demonstravo apsaugines karines priemones, dujokaukes, kurios vaikams sukėlė daug juoko.

Maršruto pusiaukelėje, prie Jūros, pirmas ilgesnis sustojimas. Čia dalyves pasitiko vyrų būrelis, kurie vaišino ūkininko Gintauto Žebelio ūkyje užaugintų pluoštinių kanapių arbata, sausainiais.

Dar 7 kilometrų distancija ir jau finišas. Grįžtančias ir kiek pavargusias dalyves pasitiko Tauragės žemaičių draugijos „Tauragės Žemyna“ pirmininkė Birutė Normantienė ir akordeonistas Alpridas Lukšas. Grojant akordeono muzikai žygeiviai vaišinosi kavinės „Fortūnos“ paruoštu maistu – kugeliu ir plovu.

Ir vis tik gražus tas mūsų kraštas prie Jūros. Tokius ir panašius žodžius girdėjome iš žygeivių po žygio. Oras žygio dieną buvo puikus, nuotaikos – irgi.  Manome, kad žygis pavyko. Kaip ir kiekviename renginyje, buvo mažų „liapsusų“, bet tai nuotaikos nesugadino. Ateityje, iš esmės darytume viską taip pat, tik dar geriau, dar masiškiau. Taigi, kviečiame dalyvauti kituose Pagramančio regioninio parko organizuojamuose pažintiniuose žygiuose.

 

 

Pagramančio regioninio parko kultūrologė

Lina Misiulytė

47 KOMENTARAI

PALIKTI KOMENTARĄ

Parašykite savo komentarą!
Įveskite savo vardą