Izraelio kinas atvyksta į Šilalę

Paskutinį vasaros mėnesį Lietuvoje prasidėjęs projektas „Izraelio kinas tavo mieste“ atvyksta į Šilalę!

Izraelio ambasada, bendradarbiaudama su vietos bendruomenėmis ir švęsdama daugiau nei 30 metų trunkančius Lietuvos ir Izraelio diplomatinius santykius, daugiau nei trisdešimtyje miestų ir miestelių surengs nemokamus Izraelio filmų seansus. Šiemet žiūrovams bus pristatyti trys skirtingais laikotarpiais sukurti filmai – „Blaumilcho kanalas“, „Pasaulio pakrašty sukite kairėn“ bei „Abulelė“.

Retrospektyvą Šilalėje atidarys rugsėjo 28-ą dieną Šilalės viešojoje bibliotekoje vyksianti klasikos mėgėjų pamilta kino juosta „Blaumilcho kanalas“ (rež. Ephraim Kishon). 1969-aisiais sukurta komedija – kultinis Izraelio kino filmas, pašiepiantis biurokratiją ir kasdienio gyvenimo beprotybę.  

Romantinių dramų megėjams – keturis apdovanojimus Izraelio ir tarptautiniuose festivaliuose pelnęs filmas „Pasaulio pakrašty sukite kairėn“ (rež. Avi Nesher, 2004) apie dviejų į Izraelį atvykusių merginų, indės ir prancūzės, draugystę bei meilės romaną. Filme taip pat nagrinėjami sunkumai ir netikėtumai, kylantys integruojantis šeimoms iš skirtingų etninių terpių, jų kova su imigracija ir prietarais.

Šeimoms su jaunaisiais kino mėgėjais bus surengta fantastinio filmo visai šeimai „Abulelė“ (Rež. Jonathan Geva, 2015) peržiūra. Istorija pasakoja apie berniuko ir mistinės būtybės draugystę. Juk kiekvienam vaikui reikia tikro draugo!

„Izraelio kinas – vienas mūsų vertingiausių eksportų, kurį labai myli ir vertina Lietuvos auditorija. Ankstesniais metais tūkstančiai žiūrovų visoje Lietuvoje, tiek didžiuosiuose miestuose, tiek ir mažesniuose miesteliuose, jau spėjo pamatyti keturiolika Izraelio filmų. Tikimės, kad su naujuoju paketu iš Izraelio kino aukso fondo dar daugiau žiūrovų pamils Izraelio kiną,” – sako Izraelio ambasadorės pavaduotojas Erez Golan.

 „Izraelio kinas tavo mieste“ seansai Šilalėje:

Rugsėjo 28 d. 17:00 „Blaumilcho kanalas“

Spalio 5 d. 17:00 „Pasaulio pakrašty sukite kairėn“

Spalio 12 d. 17:00 „Abulelė“

Nemokamus kino seansus planuojama surengti daugiau nei trisdešimtyje savivaldybių – ne tik didžiuosiuose miestuose, bet taip pat Varėnoje, Pakruojyje, Jurbarke, Druskininkuose, Nidoje, Zarasuose, Kėdainiuose, Birštone, Alytuje ir kt.  Filmai bus rodomi originalo kalba su lietuviškais subtitrais. Informacija apie artėjančius renginius bus skelbiama Izraelio ambasados Facebook paskyroje „Izraelis Lietuvoje“.

Linkime malonių įspūdžių!