Nuo fotografijos iki fotosesijos

Spalio 8 dieną, Šilalės bibliotekoje Vaikų literatūros skyriuje esantis klubas “Nykštukas” organizavo susitikimą su fotografu Andriumi Lizonenko.

Susitikimo metu vaikai domėjosi fotografijos subtilybėmis, apie vaizdų išsaugojimą su tam tikromis technologijomis, pasitelkiant cheminius, skaitmeninius ar mechaninius metodus. Fotografija – viena iš meno šakų, kurią galima suskirstyti į rūšis: meninės, publicistinės, peizažinės, portretinės, reklaminės. Oi, koks buvo sunkus ir nesuprantamas žodis „Camera obscura“, kurį vaikai aiškinosi ilgai, vis klausdami, kas tai? Camera obscura – optinis įrenginys, pro mažą skylutę įsiskverbianti šviesa ant visiškai tamsios patalpos sienos projektuoja apverstą vaizdą. Taip buvo atrastas fotografavimo būdas. Smalsuoliai gavo atsakymus į visus klausimus iš Andriaus ir dailininko, fotografo, stilisto Algimanto Vaivados, kuris atvyko į renginį iš Kauno ir maloniai bendravo su vaikais. Fotoaparato blykstės užfiksavo nepasikartojančius momentus surengtos vaikų fotosesijos metu.

Paklausus, ar fotografija buvo jo saviraiškos forma, Andrius Lizonenko sakė, kad iš pradžių tai buvo tik procesas, kuriame buvo malonu dalyvauti. Po to suprato, kad tai patinka jo mamai, kuri ir padrąsino su tuo išeiti į viešumą.

Andrius prisiminė, jog dar vaikystėje yra išbandęs sportą, pramoginius šokius, bet vis labiau traukė menas, fotografija. – “Pasijutau atradęs save, juk tai gyvenimo menas, kurio aš vis dar mokausi. Man fotografija – ypatinga santykio su pasauliu forma… Šiandien fotografija man tapo neatsiejama gyvenimo dalimi”, – sakė fotografas. Ačiū tariame Andriui už nuostabų renginį.
Ateityje fotografas bibliotekos skaitytojus pakvies į dar du susitikimus, kuriuose šilališkiai galės dalyvauti visiškai nemokamai.

Vaikų literatūros skyriaus “Nykštukas” informacija

PALIKTI KOMENTARĄ

Parašykite savo komentarą!
Įveskite savo vardą