„Moterims ir merginoms“ – žygis pėsčiomis

2019-03-09 Pagramančio regioniniame parke jau trečiąjį kartą vyko pėsčiųjų žygis „Moterims ir merginoms“, kuris buvo skirtas pažymėti ne tik Kovo 8-ąją, bet ir Vietovardžių metus.

Žygis – išskirtinis, nes skirtas moterims ir merginoms. Tačiau gerai jautėsi ir vyrai, kuriems patinka moteriška kompanija. Mes, organizatoriai, stengėmės, kad moterims žygis būtų įdomus, turiningas, pritaikytas tiek patyrusioms aktyvaus laisvalaikio mėgėjoms, tiek pirmą kartą dalyvaujančioms, tiek vaikams.

15 kilometrų atstumą pasiryžo įveikti per 200 žygeivių iš visos Lietuvos. Svečių sulaukta iš Vilniaus, Kauno, Šiaulių, Mažeikių, Panevėžio, Klaipėdos, Kuršėnų, Alytaus, Šilalės, Šilutės, Marijampolės, Vilkaviškio, Telšių, Jurbarko, Tauragės bei iš kitų miestų ir rajonų.

Renginį pradėjome sveikinimo žodžiais, instruktažu bei gerai nuteikiančia mankšta su „Kūno logika“. Ir leidomės į kelionę.

Kelionė vyko padavimuose ir legendose aprašytos mergelės Gramančios takais, upelių slėniais, miškais ir pievomis. Žygio metu žygeivės galėjo aplankyti nykstančius ir išnykusius regioniniame parke esančius kaimus – Ringių, Pagramantalio, Tuščių, Kreivių, Alijošiškės.

Maršrutas vaizdingas ir įsimintinas. Ypač po žiemos, kai drungni vėjai, lenktyniaudami kalvomis, dosniai barstė gličiuosius pumpurus, sėjo žoleles, gražino pavasario šnekučius. O ir Pagramančio žemė unikali – nejunti kelio ilgio: tik aukštyn, žemyn, kaip laivas bangose. Nespėjai įkopti kalvutėn – jau riedi pakalnėn. O nuo aukštųjų gūbrių gali skaityt kaip aiškų raštą tolimiausių kaimų namus, sodus, piliakalnius, atodangas, bažnyčias, upelių supintas pynes.

Maršruto pusiaukelėje, stovyklavietėje „Lakštingalų slėnis“ – ilgesnis sustojimas. Čia dalyvės grožėjosi pavasariškais vaizdais, ragavo žolelių arbatos, vaišinosi bandelėmis, sausainiais.

Dar 7 kilometrų distancija ir – finišas. Grįžtančias ir kiek pavargusias dalyves pasitiko Klaipėdos dramos teatro aktorė Eglė Jackaitė ir pianistas Antanas Cirtautas. Jie moterims padovanojo „Jausmų džiazą“.

Nuoširdžiai džiaugiamės ir dėkojame Norkaičių tradicinių amatų ir etnokultūros centrui už sukurtus Petro Cvirkos romano „Meisteris ir sūnus“ personažus bei jautriai ir giliai pristačius Pagramančio piliakalnio legendą, Pagramančio Švč. Mergelės Marijos Nekaltojo Prasidėjimo parapijos klebonui Vytautui Petrauskui už palaiminimą, Tauragės rajono savivaldybei už dalinę finansinę paramą ir medžio drožėjui Dainiui Jankauskui – už įsteigtus prizus moterims.

 

Pagramančio regioninio parko kultūrologė

Lina Misiulytė

PALIKTI KOMENTARĄ

Parašykite savo komentarą!
Įveskite savo vardą