Sezoninių darbų apžvalga: galimybės įsidarbinti užsienyje

Pavasarį ir vasarą darbo rinka suaktyvėja, darbdaviai kreipiasi dėl sezoninių darbuotojų paieškos. Sezoninis darbas – puiki galimybė norintiems padirbėti, tačiau nenorintiems ilgam laikui išvykti į užsienį.  Šiemet, kaip ir pernai, darbdaviai iš Europos Sąjungos ir Europos Ekonominės Erdvės valstybių narių pateikė daugiau darbo pasiūlymų aptarnavimo ir mažiau – žemės ūkio sektoriuje.

Užsienio darbdaviai darbuotojų pradėjo ieškoti jau metų pradžioje. Suomijoje buvo ieškomi pienininkystės ūkio darbininkai, Švedijoje – braškių rinkėjai, augalininkystės ūkio darbininkai – Jungtinėje Karalystėje. Sezoniniams darbams žemės ūkyje pakanka minimalių anglų kalbos žinių, tačiau aptarnavimo sektoriuje būtina gerai mokėti anglų ar kitą užsienio kalbą. Užsienio kalbos mokėjimas padeda gauti fiziškai ne tokį sunkų, geriau apmokamą darbą.

Pramogų organizatorius, fitneso ir šokių trenerius, choreografus darbui Italijos kurortuose rinkosi Nyderlandų  kompanija, teikianti turizmo paslaugas. Pramogų organizatoriams (animatoriams), dainininkams, muzikantams, vaikų renginių vedėjams ir sporto treneriams darbą Graikijos viešbučiuose bei darbą restorano darbuotojams Kipro ir Graikijos viešbučiuose siūlė Danijos kompanija. Šiems darbuotojams suteikiamas nemokamas apgyvendinimas ir maitinimas. Studentams vasaros atostogų metu darbą paslaugų, aptarnavimo ir žemės ūkio srityse siūlė Vokietijos darbdaviai. Kepėjai ir bistro virėjai turėjo galimybę įsidarbinti Švedijoje. Norvegijos darbdaviai ieškojo padavėjų, dovanų parduotuvės darbuotojų, virėjų.

Vasario ir balandžio mėnesiais vyko susitikimai su Šiaurės Airijos įdarbinimo agentūros atstovu Vilniuje, Kaune ir Klaipėdoje. Agentūra siūlė darbą vairuotojams ekspeditoriams, kokybės ir gamybos inžinieriams, maisto pramonės darbuotojams, krautuvo vairuotojams, statybos darbininkams, kelių darbininkams, padangų montuotojams, valytojams, pakuotojams, sandėlio darbininkams, suvirintojams, elektrikams.

Šiuo metu sezoninį darbą sandėlio darbuotojams siūlo Jungtinės Karalystės įdarbinimo agentūra. Susitikimai su darbdavio atstovu Lietuvoje numatomi birželio mėn. pradžioje.

Daugiau informacijos apie darbo pasiūlymus, taip pat informaciją apie gyvenimo ir darbo sąlygas Europos Sąjungos ir Europos Ekonominės Erdvės valstybėse narėse rasite EURES Lietuva tinklo svetainėje www.ldb.lt/eures ir Europos darbo mobilumo portale www.eures.europa.eu.

Jei turite klausimų, susijusių su darbo paieška, gyvenimo ir darbo sąlygomis kitoje Europos Sąjungos, Europos Ekonominės Erdvės valstybėje narėje, galite kreiptis į Tauragės teritorinės darbo biržos EURES vyr. specialistą, adresu Stoties g. 9, 103 kabinetas. Tel. 8 446 51 274.

LDB inf.

PALIKTI KOMENTARĄ

Parašykite savo komentarą!
Įveskite savo vardą