Projekto “Atrask save” dalyviai renkasi naują ir paprastesnį būdą kvalifikacijai įgyti

Projekte dalyvaujantys vaikinai pirmieji išbandė naują ir paprastesnį kelią kvalifikacijai įgyti – neformaliojo švietimo ir savišvietos būdu įgytų kompetencijų pripažinimą. Kompetencijas galima įgyti besimokant savarankiškai, lankant įvairius kursus, seminarus ar tiesiog dirbant. Tiems, kurie neturi kvalifikacijos, tačiau turi atitinkamo darbo ar mokslo patirties, siūloma išlaikyti kvalifikacinį egzaminą ir įgyti atitinkamą profesiją.

Neformaliojo švietimo ir savišvietos būdu įgytų kompetencijų pripažinimo priemonėje dalyvauja trys projekto “Atrask save” jaunuoliai. Vienas iš jų jau tapo kvalifikuotu betonuotoju ir dalinasi savo patirtimi.

Tai šilališkis Robertas Kairys. Jo darbo metu įgytos kompetencijos buvo pripažintos Tauragės profesinio rengimo centre. Baigęs vidurinę mokyklą vaikinas pradėjo dirbti, mokslus atidėjo ateičiai. Keletą paskutinių metų jaunuolis vykdė veiklą pagal verslo liudijimą, dirbo betonuotoju, sukaupė pakankamą žinių ir darbo įgūdžių bagažą. Dalyvaudamas projekte, jo koordinatorei  Robertas pasakojo, kad norėtų turėti šios srities specialisto diplomą. Įvertinus vaikino darbinę patirtį, tapo aišku, kad kvalifikaciją Robertas gali įgyti daug paprastesniu būdu – išbandyti naują Paramos mokymuisi priemonę –  Neformaliojo švietimo ir savišvietos būdu įgytų kompetencijų pripažinimą. Per nepilnus du mėnesius Tauragės profesinio rengimo centre išlaikius reikiamas įskaitas ir egzaminą, Robertui įteiktas betonuotojo kvalifikaciją patvirtinantis pažymėjimas.

Dalindamasis savo patirtimi Robertas pasakoja: „Džiaugiuosi, kad kompetencijų pripažinimo paslauga padėjo man tapti kvalifikuotu specialistu. Puiki proga asmenims, turintiems gerus darbo įgūdžius, sudaryti sąlygas lengviau ir greičiau įgyti norimą profesiją. Manau, kad įgyta kvalifikacija padės kelti mano konkurencingumą ir pasitikėjimą klientų tarpe.“ Čia pat priduria:  „Kompetencijų pripažinimas padidino mano įsidarbinimo galimybes, suteikė didesnį pasitikėjimą savo jėgomis ir padidino motyvaciją tobulėti.“

Sudalyvavęs JUI ir ESF projekte „Atrask save“ ir įgijęs betonuotojo kvalifikaciją, Robertas toliau planuoja vykdyti individualią veiklą pagal verslo liudijimą ir ateityje neatmeta galimybės pasinaudoti kita darbo biržos vykdoma priemone – savarankiško užimtumo rėmimu.

PALIKTI KOMENTARĄ

Parašykite savo komentarą!
Įveskite savo vardą