Kaip Šilalė derės naujoje apskrities vizijoje?

Tauragės regionas galėtų veikti kaip vientisa funkcinė zona, kurioje kiekvienos savivaldybės plėtros planas atitiktų bendrą visos zonos strategiją. Tokios funkcinės zonos dar nėra, kol kas nėra nė konkretaus projekto – dar tik kuriama jos strategija. Koks vaidmuo joje turėtų atitekti Šilalės rajono savivaldybei, kuria linkme turėtų pakrypti jos  plėtra? Tai pagrindiniai klausimai, kurie antradienį kilo rajono vadovams, savivaldybės darbuotojams, verslo ir bendruomenių atstovams, kai  Centrinės projektų valdymo agentūros  ekspertai Gediminas Česonis ir Romualdas Stankaitis savivaldybės posėdžių salėje pristatė funkcinės zonos Tauragė+ idėją ir pakvietė kartu aptarti jos strategijos rengimo kryptis. Tai pirmas toks susitikimas Šilalėje, nuo kurio turėtų prasidėti platesnis projekto svarstymas, įtraukiant visas suinteresuotas puses.

G. Česonis pakvietė apsvarstyti, kokias paslaugas Šilalės rajonas galėtų teikti ir gauti kartu su kitomis apskrities savivaldybėmis, o gal ir žengiant už apskrities ribų? Štai Tauragė krypsta į naujas technologijas ir norėtų savo autobusų parką atnaujinti elektriniais autobusais. Šilalės savivaldybės mero Algirdo Meiženio nuomone tai galėtų būti bendras projektas. „Šiemet bus baigta asfaltuoti užsilikusi žvyrkelio atkarpa nuo Skaudvilės link Bijotų. Galima būtų padaryti bendrą elektrinių autobusų maršrutą nuo Tauragės pro Skaudvilę, Bijotus, Upyną, Šilalę, Šilutę, Pagėgius atgal į Tauragę. Pakeliui reikėtų įrengti stoteles, kur elektriniai autobusai galėtų pasikrauti akumuliatorius“. Antrindamas merui, Administracijos laikinasis direktorius Martynas Remeikis siūlo statyti saulės elektrines, kurios galėtų tiekti pigesnę energiją elektriniams autobusams.

Pritardami tokioms mintims, Centrinės projektų valdymo agentūros ekspertai šilališkiams siūlė pasinaudoti naujomis galimybėmis, kurios atsiras, Pajūrio miestelyje įsikūrus kariniam daliniui. „Pas jus ateina nemaža ir piniginga žmonių grupė. Kaip ji integruosis bendruomenėje, kuo užsiims laisvalaikiu, paprasčiau sakant, kur leis pinigus? – klausė G. Česonis. – Kariuomenė nemažai investuoja į savo specialistus ir nenori, kad jie išsivaikščiotų. Kyla buitinių klausimų: kur gyvens jų šeimų nariai, ką dirbs, kur ir ko mokysis jų vaikai? Jeigu kariuomenė ateina į miestelį su savo technika, triukšmu ir tarša, tai bendruomenė turi gauti ir naudos. Galvokite apie tai“, – ragino ekspertas. Sužinojęs, kad Šilalė siekia pasistatyti sporto kompleksą, jis siūlė tartis su dalinio vadovybe – gal bendram projektui būtų lengviau gauti finansavimą? O Pajūrio Stanislovo Biržiškio gimnazijos direktorius Juozas Žymančius papasakojo, kad gimnazija linkusi užimti vaikus, sudomindama juos naujausiomis technologijomis, ypač – populiarėjančia robotechnika.

Šilalės rajono savivaldybės tarybos narys ir verslininkas Egidijus Gečas siūlė apsispręsti dėl esminio klausimo – kokį mes norim matyti savo rajoną po 10 metų? „Ar tai bus miegamasis rajonas, kuris aprūpins darbuotojais kitas savivaldybes, ar ir pats užsiims rimtesne gamyba? Viena iš tokių idėjų gamybai būtų rajono uogininkų kooperavimas ir steigimas didesnės įmonės, kuri galėtų teikto šaldytą produkciją už šalies ribų. Kol kas daug kas neaišku. Kokias galimybes verslui atvertų naujoji funkcinė zona, kokie būtų finansavimo šaltiniai?“ Ekspertai atsakė, kad pirminiame svarstymų etape apie finansavimą neina kalba, bet ateityje, kuriant zonos plėtros strategiją, Centrinės projektų valdymo agentūra nesišalins ir to klausimo. O kol kas generuojamos idėjos, iš kurių turėtų gimti detalesnis planas.

Petras DARGIS,
Savivaldybė mero patarėjas

Rūtos JANAVIČIŪTĖS nuotraukoje: Centrinės projektų valdymo agentūros ekspertas Gediminas Česonis pristato funkcinės zonos Tauragė+ idėją.

http://www.silale.ltwww.silale.lt informacija

Urtica

PALIKTI KOMENTARĄ

Parašykite savo komentarą!
Įveskite savo vardą