Šilalės rajono savivaldybės tarybos nariai V. Jankauskaitė-Milčiuvienė bei R. Vaitiekus pažeidė įstatymą

Vyriausioji tarnybinės etikos komisija (VTEK) vienbalsiai nusprendė, jog du Šilalės rajono savivaldybės tarybos nariai – Vitalija Jankauskaitė-Milčiuvienė ir Raimundas Vaitiekus – pažeidė Viešųjų ir privačių interesų derinimo įstatymo (VPIDĮ) reikalavimus vengti interesų konflikto, o jam iškilus – nusišalinti.

Tyrimai atlikti gauto pranešimo ir papildomos informacijos pagrindu. VTEK nustatė, kad minėtieji valstybės politikai, šių metų vasarį inicijavo savivaldybės tarybos sprendimo projektą, kuriuo siūlyta sumažinti mokesčio dydį už žemės ūkio paskirties žemę 2020 metams, nustatant 30 procentų žemės mokesčio lengvatą, ir pasirašė šio sprendimo projekto aiškinamąjį raštą. Tyrimo duomenys rodo, kad V. Jankauskaitei-Milčiuvienei ir R. Vaitiekui bei jų artimiems asmenims Šilalės rajono savivaldybės teritorijoje nuosavybės teise priklauso žemės ūkio paskirties žemės sklypai.

VTEK vertinimu, šių valstybės politikų parašai minėtojo sprendimo projekto, kuris yra tiesiogiai susijęs su mokestine lengvata žemės ūkio paskirties žemės turėtojams, aiškinamajame rašte yra laikytini veiksmais, kuriais V. Jankauskaitė-Milčiuvienė ir R. Vaitiekus išreiškė savo valią bei dalyvavo sprendimo, susijusio su jų privačiais interesais, inicijavime. Tokie veiksmai, VTEK nuomone, minėtiesiems valstybės politikams sukėlė interesų konfliktą, o teisiniam vertinimui neturi reikšmės, kiek ar kokio dydžio žemės ūkio paskirties žemės sklypų Šilalės rajono teritorijoje valdo savivaldybės tarybos nariai ir jiems artimi asmenys. Taip pat pažymėtina, kad teismų praktikoje dokumento vizavimas laikytinas derinimu ir yra sprendimo rengimo bei svarstymo procedūrų sudedamoji dalis.

Atsižvelgdama į tyrimo metu nustatytas aplinkybes, VTEK siūlo Šilalės rajono savivaldybės merui imtis prevencijos priemonių, kad būtų išvengta VPIDĮ nuostatų pažeidimų.

Redakcijai susisiekus su R. Vaitiekumi ir paprašius pakomentuoti susiklosčiusią situaciją, tarybos narys teigė, jog jie su V. Jankauskaite-Milčiuviene yra pripažinti pažeidę viešųjų ir privačių interesų derinimo įstatymą, nes pateikė parengtą tarybos sprendimo projektą, sumažinti 30 proc. žemės mokestį 2020 metams.

“Nesvarbu kad jo nesvarstė joks komitetas ir nesvarbu, kad  jis buvo išbrauktas iš tarybos posėdžio darbotvarkės ir nesvarbu, kad po to taryba priėmė sprendimą ir sumažino žemės mokestį 50proc. – taip traktuoja VTEK. Mano nuomone taip papraščiausiai suvaržoma tarybos nario laisvė teikti sprendimo projektus”, – piktinosi R. Vaitiekus.

“Esu pateikęs tarybos sprendimo projektą, dėl paramos gimus vaikui, kurio į šiandien vykusį tarybos posėdį taip pat neįtraukė, nes kaip visada randama kodėl. Jei mano parengtas klausimas bus svarstomas kitame posėdyje, bei kada nors gimtų anūkas, vėl galės skūsti į VTEK, kad sumaišiau viešus ir privačius interesus. Tokie pas mus įstatymai. Man tas darbui netrukdo, o dabartinė valdžia nesustabdys nuo pasiūlymų ir projektų teikimo”, – teigė tarybos narys.

PALIKTI KOMENTARĄ

Parašykite savo komentarą!
Įveskite savo vardą