Šilalės rajono savivaldybės tarybos narė A. Gargasaitė pateko į interesų konfliktą

Vyriausioji tarnybinės etikos komisija (VTEK) vienbalsiai nusprendė, kad Šilalės rajono savivaldybės tarybos narė Akvilė Gargasaitė pažeidė Viešųjų ir privačių interesų derinimo įstatymo (VPIDĮ) reikalavimus vengti interesų konflikto, o jam kilus – nusišalinti (3 straipsnio 1 dalies 2 punktą bei 11 straipsnio 1 ir 2 dalis).

Nustatyta, kad pernai liepą valstybės politikė nenusišalino savivaldybės tarybos Švietimo, kultūros, sporto ir teisėtvarkos komiteto bei savivaldybės tarybos posėdžiuose tvirtinant Šilalės rajono savivaldybės seniūnaičių išmokų su seniūnaičio veikla susijusioms išlaidoms skyrimo, naudojimo ir atsiskaitymo už jas tvarkos aprašą. Jam įsigaliojus, seniūnaičiams būtų skiriama ne didesnė kaip 50 eurų dydžio išmoka per mėnesį. Vadovaudamasis minėtuoju sprendimu patvirtinto aprašo nuostatomis bei seniūnaičio pateiktais dokumentais, seniūnija sumoka seniūnaičiui atitinkamo dydžio išmoką.

Interesų konfliktas A. Gargasaitei šiuo atveju kilo dėl to, kad jai artimas asmuo eina Šilalės rajono savivaldybės seniūnaičio pareigas ir minėtasis sprendimas yra tiesiogiai susijęs su šio artimo asmens privačiais interesais.

Atsižvelgdama į tiriant nustatytas aplinkybes, VTEK rekomenduoja Šilalės rajono savivaldybės merui imtis prevencinių priemonių, kad šios savivaldybės tarybos nariai tinkamai įgyvendintų VPIDĮ nuostatas.

8 KOMENTARAI

PALIKTI KOMENTARĄ

Parašykite savo komentarą!
Įveskite savo vardą