Viešieji darbai – pirmieji darbo įgūdžiai jaunimui

Kaip ir kiekvienais metais, šią vasarą viešųjų darbų priemonė sulaukė gana aktyvaus jaunuolių susidomėjimo. Birželio mėnesį darbus jau pradėjo 2 Pagėgių ir 3 Tauragės rajono moksleiviai. Nuo liepos 1 d. Jurbarko rajono seniūnijose numatyta įdarbinti 12 mokinių, Šilalės – 10. Tauragės regione pagal viešųjų darbų priemonę iš viso planuojama įdarbinti 50 besimokančių jaunuolių.Viešieji darbai padeda palaikyti darbo įgūdžius ir užsidirbti.

Jaunimui – tai ir puiki proga įgyti pirmąją darbo patirtį bei ugdyti atsakomybę. Pasak Viešvilės seniūno Valentino Kucino, mokiniai labai stengiasi ir stropiai atlieka nesudėtingus darbus: tvarko aplinką, renka šiukšles, prižiūri kapus ir kt. „Dirbti ateina motyvuoti jauni žmonės. Jie supažindinami su darbo tvarka, mokomi atsakingai iki galo atlikti pavestus darbus. Įdarbinant pirmenybę teikiame vaikams iš socialiai remtinų šeimų“, – kalbėjo seniūnas.

Geroji patirtis įdarbinant moksleivius pasiteisina. Jaunimas kasmet vis aktyviau kreipiasi į Jaunimo darbo centrus ir savo vasaros atostogų laiką planuoja skirti ne tik pramogoms, kelionėms, bet ir darbui.