Verslo konferencija „2014-2020 m. investicijos Šilalės rajone“

Gruodžio 2 dieną Šilalės rajono verslininkai rinkosi į konferenciją „2014-2020 m. investicijos Šilalės rajone“. Renginio metu buvo apžvelgtos 2014-2020 m. Europos Sąjungos struktūrinių fondų investicijų programos priemonės, plėtra Šilalės rajone, apžvelgta Lietuvos ir Pasaulio ekonominė situacija, aptartos problemos, su kuriomis susiduria Šilalės rajono verslininkai. Taip pat įteikti apdovanojimai labiausiai pasižymėjusioms Šilalės rajono įmonėms.

Šilalės rajono savivaldybės meras Jonas Gudauskas pasidžiaugė, kad verslininkai ir savivaldybės atstovai vieni kitus supranta, padeda, nes nuo verslininkų sėkmės priklauso ir savivaldybės sėkmė. Anot Seimo nario Stasio Šedbaro Šilalės smulkus ir vidutinis verslas „maitina“  miesto ir rajono gyventojus.

Meras Jonas Gudauskas skaitė pranešimą: „2014-2020 m. investicijos Šilalės rajone“. Meras teigė, kad reikia stengtis sudaryti sąlygas ir kviesti ne tik užsienio investitorius, bet stengtis pritraukti ir Šalies verslininkus, skatinti Šilalės rajono verslininkus investuoti ir plėstis.

Gitanas Nausėda, SEB banko prezidento patarėjas, vyriausiasis ekonomistas, finansų analitikas kalbėjo apie Pasaulio ir Lietuvos ekonomikos perspektyvas 2017. Pasak G. Nausėdos pasaulis šiuo metu išgyvena du svarbius kertinius įvykius, kurie vienaip ar kitaip paveiks Pasaulio ir be abejo Lietuvos ekonomiką, tai yra Didžiosios Britanijos pasitraukimas iš Europos sąjungos ir Donaldo Trampo tapimas Jungtinių Amerikos Valstijų prezidentu. Lietuvos situaciją G. Nausėda apibūdino kaip pusėtiną, bendrojo augimo produktas (BVP) yra lėtas ir Lietuvos ekonomika priklausys nuo to, kiek draugiška verslui ir investicijoms bus bendroji Lietuvos Valstybės politika.

Šilalės rajono verslininkų sąjungos pirmininkas Singaras Vytartas trumpai pristatė 2016 metais nuveiktus darbus, kvietė verslininkus, nepriklausančius sąjungai, prisijunkti, papasakojo kodėl yra naudinga būti nariu. Taip pat paskelbė ir Verslininkų sąjungos išrinktą geriausią Šilalės rajono įmonę. Tauragės apskrities verslininkų asociacijos susirinkime apdovanojimas bus įteiktas Juzefos Gečienės įmonei (vadovė Juzefa Gečienė ).

Klaipėdos apskrities Valstybinės mokesčių inspekcijos mokestinių prievolių departamento direktorė Laimutė Mačernienė įteikė apdovanojimą  įmonei UAB „Para-1“ už vieną didžiausių darbo užmokesčių, mokamą darbuotojams Šilalės rajone. Valstybinio socialinio draudimo fondo valdybos Šilalės skyriaus apdovanojimas šiais metais buvo skirtas UAB „Eurobiuras“ – įmonė sumokėjo daugiausiai socialinio draudimo įmokų. Darbo biržos atstovė apdovanojo UAB „Elvaradas“ už aktyvią partnerystę ir sėkmingą jaunimo integraciją į darbo rinką. „Metų įmonė 2016“ buvo paskelbta UAB „Kvėdarsta“. Meras J. Gudauskas, Administracijos direktorius Raimundas Vaitiekus, direktoriaus pavaduotoja Vera Macienė įteikė įmonės direktoriui Arūnui Pociui atminimo statulėlę ir padėkos raštą. UAB „Kvėdarsta“ sumokėjo daugiausiai gyventojų pajamų mokesčio.

 

Auksė Kavaliauskaitė, Komunikacijos ir informacinių technologijų skyriaus vyr. specialistė
Nuotraukos autorės

dsc-0074-800x493-29007 dsc-0098-800x533-29010 dsc-0105-800x517-29011