Ugniagesys savanoris – naujos galimybės jaunimui

Vasario 3  d. Jaunimo darbo centre Šilalėje vyko renginys jaunimui apie galimybes tapti ugniagesiais savanoriais. Šilalės rajono savivaldybės Priešgaisrinės tarnybos vadovas Evaldas Lazdauskas, Priešgaisrinės gelbėjimo tarnybos viršininko pavaduotojas Statys Ričkus bei Valstybinės Priešgaisrinės priežiūros vyriausioji inspektorė Laima Kazlauskienė jaunimą supažindino su savanorystės galimybėmis.

Šiuo metu Lietuvoje sukurta ir funkcionuoja dviejų lygių – valstybės ir savivaldybių – bendro valdymo nelaimių atvejais civilinės saugos ir gelbėjimo sistema. Šią vientisą sistemą sudaro priešgaisrinės gelbėjimo pajėgos, į kurias įsilieja ir savanoriškos ugniagesių formuotės. Akcentuota, kad savanoris ugniagesys, tai asmuo, kuris yra pasirengęs savanoriškai dalyvauti gesinant gaisrus arba nedalyvaujant gaisrų gesinime aktyviais veiksmais atlikti kitą visuomenei naudingą veiklą priešgaisrinės saugos srityje.

Susitikimo metu jaunuoliams  buvo suteikta informacija apie užsienio šalių patirtį šioje srityje, taip pat savanorių ugniagesių atliekamo darbo specifiką, priėmimo tvarką, savanorių ugniagesių mokymo programą, kvalifikacijos tobulinimo galimybės. Aptarti sveikatos tikrinimo ir fizinio pasirengimo vertinimo klausimai.

Renginyje dalyvavę jaunuoliai domėjosi galimybe tapti savanoriais ugniagesiais ir būti pavyzdžiu gyventojams, o pareigūnai mielai atsakinėjo į užduotus klausimus.

Daugiau informacijos apie ugniagesius savanorius rasite (čia).

Tauragės LDB inf.

ugnegesiai1