Šypsena, kuri džiugina: kaip rūpintis savo dantimis?

Šypsena – tai lyg mūsų vizitinė kortelė, o tam, kad ji būtų daili, dantys turi būti sveiki ir gražūs. Tačiau dantų priežiūra nėra svarbi tik estetiniu požiūriu – privalome rūpintis savo dantimis, kad išvengtume jų gedimo ir kitų burnos sveikatos problemų. Taigi, šiame straipsnyje plačiau aptarsime, kaip išsaugoti sveikus dantis, gražią šypseną ir gaivų burnos kvapą.

Profilaktiškai lankykitės pas odontologą

Reguliariai lankydamiesi pas odontologą galite anksti pastebėti ir pradėti gydyti dantų problemas, tokiu būdu užtikrindami, kad jūsų šypsena išliktų sveika ir žavinga. Odontologai gali profesionaliai įvertinti jūsų dantų ir burnos būklę, suteikti vertingų patarimus ir sudaryti profilaktinės dantų priežiūros planą, atsižvelgdami į jūsų situaciją.

Reguliariai atlikite burnos higieną

Profesionalios burnos higienos metu specialiais metodais pašalinamos susiformavusios minkštosios ir kietosios dantų apnašos. Svarbu atkreipti dėmesį, kad kietosios apnašos, kitaip žinomos kaip dantų akmenys, gali sukelti dantenų uždegimą ir kitas su juo susijusias problemas. Savarankiškai pašalinti dantų akmenis yra sunku arba beveik neįmanoma. Būtent todėl būtina profesionali burnos higiena specialisto kabinete.

Naudokite tarpdančių siūlą

Tarpdančių valymas siūlu yra būtina kasdienė praktika, kurios metu pašalinami tarpdančiuose įstrigę maisto likučiai. Jei išsivalę dantis šepetėliu galvojate, kad jūsų dantys švarūs, – daugeliu atveju klystate. Neišvalyti maisto likučiai gali sukelti dantų ėduonį, taip pat lemti dantų akmenų susidarymą ir nemalonų kvapą. Tarpdančių siūlas pasiekia tas vietas, kurių nepasiekia šepetėlis. Todėl įtraukę tarpdančių valymą į savo kasdienę rutiną, tikrai sulauksite pagyrimo iš savo odontologo.

Naudokite liežuvio grandiklį

Kenčiate nuo nemalonaus burnos kvapo? Visi žinome, kad reikia valytis dantis ir tarpdančius, tačiau retai kas susimąsto apie liežuvio valymą. Ant jo, kaip ir ant dantų, kaupiasi apnašos ir bakterijos, sukeliančios nemalonų kvapą. Todėl norint išvengti šios problemos, rekomenduojama naudoti liežuvio grandiklį.

Norint išlaikyti sveiką ir dailią šypseną, svarbu atidžiai rūpintis dantimis ir bendra burnos sveikata. Nepamirškite reguliarių vizitų pas odontologą, profesionalios burnos higienos, tarpdančių ir liežuvio valymo. Šie paprasti, tačiau esminiai veiksmai padės išvengti įvairių dantų ir burnos ertmės problemų.